Copyright: Atelier Mendini
Copyright: Atelier Mendini
Copyright: Atelier Mendini

Expressieve verlichting van Mendini

5 maart 2013, 14:50
De Amuleto is de eerste lamp in een serie ledarmaturen die Alessandro Mendini heeft ontworpen voor het nieuwe verlichtingsmerk Ramun. Een expressief ontwerp met symbolische lading.

De bureaulamp bestaat uit drie cirkels van dezelfde grootte. De onderste is de basis, de middelste het gewricht en de bovenste vormt de lichtkroon van leds, als een halo. Om het licht op de gewenste plaats te laten vallen, kunnen de onderdelen van de armatuur ten opzichte van elkaar worden versteld via een gepatenteerd mechanisme.

Veilig
De armatuur is met dit draaimechaniek vrij van losse bedrading en veren, wat het design van de lamp versterkt. Daarnaast kunnen ook kinderen de lamp veilig en eenvoudig verstellen. De armatuur is verder veilig op het gebied van materiaalgebruik, elektromagnetische golven en de voorkoming van schokken bij demontage. Zelfs van het uitgestraalde licht is onderzocht of het veilig en aangenaam is voor de ogen.

Krachtig
De verschillende, primaire kleuren voor de ringen heeft Mendini gekozen om aan het high-tech en ergonomisch verantwoorde ontwerp een krachtige expressie te verlenen. De drie ringen refereren aan de aarde, de maan en de zon. Mendini heeft de Amuleto ontworpen om zijn kleinzoon gezondheid en geluk toe te wensen. Het merk Ramun is gestart in 2012 onder de creatieve leiding van Atelier Mendini. De naam en het bijbehorende logo zijn afgeleid van Amon-Ra, de zonnegod in het oude Egypte. De grafische voorstelling van Amon-Ra – een oog – werd veelal als gelukbrengend en beschermend amulet gebruikt. Het logo is er een gestileerde versie van en verwijst naar de belofte van Ramun om “kwaliteitsverlichting te bieden die de ogen, die voortdurende stress ondergaan met de nieuwe vormen van digitale media, beschermt”, aldus Studio Mendini.

Milaan
De onderneming presenteert zich met de eerste serie armaturen, waaronder de Amuleto in twee formaten, tijdens de Milan Design Week 2013, die plaatsvindt van 9 tot en met 14 april.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

FARO wint tender nieuwe woonwijk in Ravenstein

Gisteren, 13:15

Paul de Ruiter en DELVA aan de slag met herontwikkeling oud hoofdkantoor DSM

Gisteren, 10:42

Finalisten EUmies Award 2026 bekendgemaakt

Gisteren, 09:00

De Zwarte Hond en Arup presenteren schetsontwerp nieuw Museum Batavialand

5 februari, 2:19

Zeeland en bisdom Breda zoeken naar maatwerk bij herbestemming kerken

Gisteren, 14:47

Caroline Voet verzorgt derde Jos. Bedaux-lezing

Gisteren, 11:36

RLi: overheid moet actiever ingrijpen in grondmarkt

Gisteren, 09:51

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

5 februari, 11:52

Zorgen in Zuid-Hollandse politiek om bouw kwart miljoen woningen

5 februari, 11:00

Oppositie Noord-Holland vindt plan landelijk gebied ‘slappe hap’

4 februari, 3:13
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan