Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Tijdelijke btw-verlaging ook voor architecten

1 maart 2013, 9:18
De tijdelijke btw-verlaging uit het onlangs gesloten Woonakkoord kan ook voor architectenwerkzaamheden worden toegepast. Dat heeft staatssecretaris Weekers van Financiën besloten, zo maakte de BNA vrijdag bekend. Volgens de brancheorganisatie levert de btw-verlaging voor renovatie en onderhoud de branche zo’n vijftien miljoen euro aan voordeel op.

“Bij de vorige tijdelijke btw-verlaging bij renovaties in 2010 waren architectenwerkzaamheden expliciet uitgesloten”, zegt de BNA “Kamervragen daarover mochten destijds niet baten. De BNA heeft de staatssecretaris er nu van weten te overtuigen dat dit niet uit Europese regels voortvloeit zoals destijds werd gedacht.”

“Bovendien, in Frankrijk mogen architecten sinds 2000 bij volledige opdrachten voor woningrenovatie het verlaagde tarief hanteren. Dit leverde de Franse bouw binnen twee jaar zo’n 100.000 banen op”, aldus de BNA.

Volgens BNA-voorzitter Fred Schoorl toont het aan dat btw-verlaging ‘vooraan in de keten’ effectief is. “Een dergelijk voorbeeld toont aan dat BTW-verlaging vooraan in de keten effectief is. Ieder plan dat een architect maakt, levert werk op voor anderen in de keten, denk aan aannemers, bouwvakkers, installateurs en woninginrichters.”

De BNA wijst ‘nadrukkelijk’ op de concurrentievervalsende aspecten van de vorige regeling. “Toen mochten aannemers het verlaagde BTW-tarief toepassen op werkzaamheden als ontwerp, tekeningen vervaardigen en coördinatie, terwijl architecten hiervan expliciet waren uitgesloten. Dat is in strijd met het principe van ‘eenzelfde verrichting, eenzelfde tarief’.”

“Het marktverstorende effect daarvan hebben architectenbureaus in 2010 aan den lijve ondervonden. De BNA ontving daarover destijds veel klachten.”

De BTW-maatregel gaat per direct in en is één jaar van kracht. De volledige inhoud van de regeling is te vinden op de website van de Rijksoverheid.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

Gisteren, 15:06

Parkeerplein naast Tilburgse schouwburg maakt plaats voor multifunctionele gebouwen

Gisteren, 11:57

'Zwevend huis' naar ontwerp van Benthem Crouwel in Amersfoortse wijk

Gisteren, 10:54

Nog drie dagen om jouw suggestie voor de Architect van het Jaar 2026 in te sturen

Gisteren, 09:00

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

Gisteren, 14:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

Gisteren, 13:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

Gisteren, 10:02

Alsemgeest Design & Build en Ferm Architecten gaan verder als één bureau

12 mei, 1:42

Onderzoek: Nederlander wil verduurzamen, maar vindt het duur

12 mei, 12:26

Geld voor eigen sociale initiatieven bewoners aardbevingsgebied

12 mei, 10:33
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan