Copyright: Peter de Ruig
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh
Copyright: Imre Csany/DAPh

Gemeentehuis Lansingerland opgeleverd

11 oktober 2012, 9:34
Het nieuwe gemeentehuis van de fusiegemeente Lansingerland is door Hans van Heeswijk architecten ingebed in de omgeving. Het ontwerp refereert onder meer aan een landgoed, met een buitenhuis en een koetshuis.

Het gemeentehuis in Bergschenhoek bestaat uit twee gebouwen, die met elkaar zijn verbonden door een loopbrug. Voor het bestuurshuis heeft het architectenbureau gedacht aan een buitenhuis op een landgoed. De losstaande kantoorvleugel is dan te vergelijken met een koetshuis. Dit ‘kantorenhuis’ leidt als het ware naar het hoofdgebouw.

Bestuurshuis
Het bestuurshuis is een vierkant bouwdeel, met een opvallend overmaats overkragend, vlak staaldak. De glazen gevels maken het bestuursgebouw transparant. Het beton langs de waterkant heeft een reliëf van wuivend riet.

Dit bouwdeel bevat de publieksruimtes. Centraal ligt een drie verdiepingen hoog atrium. Daar omheen liggen op verschillende verdiepingen uitkragende en in elkaar geschoven ruimtes met daarin trouwzaal, raadzaal en B&W kamer.

Kantorenhuis
Het kantorenhuis heeft een lichte kromming in zijn langwerpige plattegrond. Het interieur kent een afwisseling van open werkplekken en gesloten ruimtes met glazen wanden. In het midden van de kantoorvleugel bevinden zich vergader-, bel- en ontmoetingsplekken.

“Alle medewerkers kregen een vaste werkplek, maar het nieuwe gebouw leent zich ook goed voor het nieuwe werken”, stelt Van Heeswijk. “Het is van het begin af aan op de groei van de gemeente gebouwd en is flexibel ingedeeld waardoor het gemakkelijk in delen te verhuren is." Het nieuwe gebouw biedt werkplekken aan 450 medewerkers.

Duurzaamheid
Het nieuwe gemeentehuis is energiezuinig ontworpen. De noordkant kent veel glas; de zuidkant heeft meer gesloten gevelelementen. Verder maakt het gebouw gebruik van warmte-koudeopslag en liggen er zonnepanelen op het dak van de kantoorvleugel.

Witte PVC dakbedekking op het bestuursgebouw weerkaatst het zonlicht, wat ‘s zomers warmte uit het gebouw weert. In de winter gaat er weinig warmte verloren door een dikke isolatielaag. Voorts is er bijvoorbeeld gelet op de recyclebaarheid van de toegepaste materialen en criteria voor duurzaam inkopen van kantoormeubilair.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kennisnetwerk DNA in de bouw organiseert Lowtech Congres

Vandaag, 15:00

Politicus Bart Vink (58) overleden

Vandaag, 13:16

Rijksmuseum richt met schenking van zestig miljoen euro nieuwe beeldentuin in

Vandaag, 10:30

BAi start inschrijving voor Beste Bossche Gebouw 2020 - 2025

Gisteren, 15:33

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

Vandaag, 14:10

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoning hebben koophuis

Vandaag, 12:39

Tekort van bijna 20 miljard euro dreigt voor corporaties

Vandaag, 11:16

VNG erkent achterstand gemeenten bij huisvesting statushouders

Gisteren, 16:14

Bart Smolders wordt nieuwe chef infrastructuur bij Schiphol

Gisteren, 12:10

ABN AMRO: huizenprijzen blijven stijgen in 2026, maar minder hard

Gisteren, 09:36
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan