Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: VolkerWesselsHaga
Copyright: VolkerWesselsHaga
Copyright: VolkerWesselsHaga
Copyright: VolkerWesselsHaga
Copyright: VolkerWesselsHaga

Ontwerp nieuwbouw HagaZiekenhuis onthuld

21 juni 2012, 15:59
Meyer & Van Schooten Architecten ontwerpt de nieuwbouw van het HagaZiekenhuis op de locatie Leyweg in Den Haag. Het bureau maakt samen met onder meer Karres en Brands Landschapsarchitecten deel uit van een consortium onder leiding van VolkerWessels. Het gebouw wordt volgens een twintig jaar lopende Design & Build-constructie gerealiseerd.

Het project vormt de tweede fase van de vernieuwing van het HagaZiekenhuis. Eerder werd naar ontwerp van Architecten aan de Maas vernieuwbouw van het bestaande gebouw op de locatie Leyweg gepleegd. In de derde en laatste fase wordt de locatie Sportlaan aangepakt.

VolkerWessels en consorten gaan het tweede deel van het bestaande ziekenhuis renoveren en het nieuwe Juliana Kinderziekenhuis, Moeder- en Kindcentrum, het OK-complex en het Hart- en Vaatcentrum onderbrengen op de locatie Leyweg.

Zowel het ontwerp als de bouw en het technisch beheer wordt voor twintig jaar aanbesteed aan het consortium VolkerWesselsHaga. Het Haga is een van de eerste Nederlandse ziekenhuizen die zo’n contractvorm aangaat.

Het ontwerp voor de nieuwbouw is afgestemd op het zorgconcept Planetree, waarbij zaken als een helende omgeving en mensgerichte zorg centraal staan. Het ontwerp kenmerkt zich door zachte, ronde lijnen, transparantie en een grote inval van daglicht, meldt het uitvoerende consortium.

De bouwstart is gepland voor begin volgend jaar, in 2015 moet de nieuwbouw worden opgeleverd. Een jaar later is de locatie Leyweg volledig voltooid. Over de planning voor de derde fase, op de locatie Sportlaan, is nog niets bekend, zegt een woordvoerster van het HagaZiekenhuis.

Het HagaZiekenhuis is een van de grootste ziekenhuizen van Nederland, met op dit moment 3870 medewerkers verdeeld over drie locaties.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

2 uur geleden

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

Gisteren, 15:35

Houten brede school in Beesd voltooid

Gisteren, 10:47

De Playlist: Bart Schipper brengt zijn eerste drum & bass-nummers uit

Gisteren, 09:15

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

1 uur geleden

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

4 uur geleden

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

Gisteren, 13:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

Gisteren, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap