Slingerlamp van Richard Hutten
Aron van Bertjan Pot bij Functionals
Ontwerp van Nendo voor de sanitaircollectie van Bisazza
Copyright: Nendo bouwt op. grafie Robert Muis
Altdeutsche Cupboard van Studio Job voor Moooi

Salone 2012: Zona Tortona (deel 1)

18 april 2012, 15:19
De kwaliteit van het getoonde in de Zona Tortona tijdens Salone Internazionale del Mobile 2012 is hoger dan vorig jaar, dat was dinsdag een veel gemaakte constatering.

Tekst Robert Muis

Een van de trekpleisters van de Zona Tortona, de Superstudio Piú, heeft een strenge ballotagecommissie, volgens NgispeN. De onderneming is echter geselecteerd, zodat het haar nieuwe producten kon laten zien, waaronder de hanglampen Ray van Claesson Koivistu Rune en de Slingerlamp van Richard Hutten.

Functionals, dat eveneens voor de Superstudio Piú is geselecteerd, liet een fraaie nieuwe hanglamp van Bertjan Pot zien. Het prototype werd getoond in formaten die mooi op elkaar aansluiten. NgispeN en Functionals geven beide aan dat het voor hen belangrijk is om hier te staan: de Zona Tortona is nog altijd een plek waar veel (internationaal) publiek komt.

Zo dachten ook drie Nederlandse partijen erover, die vorig jaar nog bij Ventura Lambrate stonden. Weltevree, De Vorm en Frederik Roijé hebben gezamenlijk een ruimte gevonden in de Via Novi. Met als vierde partij de gloednieuwe onderneming New Duivendrecht, een initiatief van Roijé en Victor le Noble.

Down to earth
Het label New Duivendrecht wil producten van jonge Nederlandse ontwerpers in de collectie opnemen, die aansluiten bij de ‘down to earth’-benadering van ontwerp en productie, die de oprichters delen. De heldere ontwerpen hebben altijd een verrassend element of intelligent detail, maar zijn commercieel beslist levensvatbaar.

Goede voorbeelden zijn de Hensen Chair, een licht geconstrueerde stoel van Kranen/Gille, de spiegel die rust op zijn plankje (Lazy Mirror) van Frederike Top, en de poef en het kleed uit gebreid, hergebruikt katoen.

Zona Tortona op de designkaart
Nadat al jaren de kritiek klonk dat de Zona Tortona minder kwaliteit bood, met teveel ruimte voor grote commerciële partijen, schijnt het gemeentebestuur te hebben ingegrepen. Een speciale stichting moet de wijk op de designkaart houden.

De vraag is in hoeverre daar interesse in design, dan wel commerciële belangen spelen. Grote partijen uit de elektronica- en auto-industrie, alsook een multinational als Heineken, blijven sterk aanwezig in de Zona Tortona.

Het tweede deel van het verslag van Zona Tortona volgt later.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

College van Rijksadviseurs presenteert agenda voor komende vier jaar

19 september, 2:45

Rijksmonumentale fabriek in Dongen getransformeerd tot woongebouw

19 september, 11:59

Studio Modijefsky geeft café voormalig filmmuseum een nieuwe identiteit

19 september, 9:45

Inside Outside, Arons en Gelauff en Office Raumplan winnen tender Strandeiland

18 september, 3:13

Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

19 september, 1:40

Gelderland wil bescherming voor oude bosgronden versoepelen

19 september, 10:39

Kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen voor ouderen

18 september, 1:48

NVM: aandeel buitenlandse kopers op huizenmarkt in vijf jaar verdubbeld

18 september, 11:44

Netbeheerders lanceren internationale oproep voor verzwaring stroomnet

17 september, 1:28

Vincent Luyendijk verzorgt keynote bij kick-offbijeenkomst Eo Wijersprijsvraag

17 september, 11:55
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan