Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Klimaatonderzoek TU Delft gebundeld in nieuw instituut

8 maart 2012, 16:56
Op 1 maart is het TU Delft Climate Institute van start gegaan met een feestelijke kick-off bijeenkomst. In dit instituut wordt al het klimaatgerelateerde onderzoek van de TU Delft gebundeld.

Data-gebaseerd klimaatonderzoek
Directeur van het nieuwe instituut is prof.dr.ir. Herman Russchenberg. ‘In dit instituut willen we het Delftse onderzoek onderbrengen dat met de combinatie ‘data en klimaat’ te maken heeft. Dus onderzoek waarin klimaatdata wordt geproduceerd, onderzoek dat werkt aan het modelleren en visualiseren van klimaatdata of onderzoek dat gebruik maakt van klimaatdata. Binnen de TU Delft lopen de onderwerpen uiteen van satellietobservaties en het modelleren van het gedrag van wolken, tot en met de maatregelen die je in de stad moet treffen om om te kunnen gaan met klimaatverandering; van mitigatie, adaptatie tot beleid.’

Combineren van vakgebieden
Russchenberg vervolgt: ‘Verspreid door de hele TU Delft werken wetenschappers met klimaatdata, en uiteindelijk hebben ze elkaar allemaal nodig: de stedelijk watermanager kan niet zonder de uitkomsten van klimaatmodellen die op hun beurt gevoed worden met data. Door dergelijke partijen meteen al bij elkaar te zetten, verwachten we minimaal begrip voor elkaar te kweken, maar daarnaast verwachten we ook nieuwe onderzoeksvragen te kunnen gaan stellen, via onverwachte combinaties van vakgebieden. In de voorbereidende bijeenkomsten zag je dat meteen al werken, dus ik heb daar veel vertrouwen in.’

Thema’s
Bij de start van het instituut zijn vier aandachtsgebieden gedefinieerd waar de komende tijd nadruk op zal komen te liggen:

Extreem weer en de stad
De belangrijkste uitdaging is het verkrijgen van betrouwbare data over regen, wind en temperatuur op lokaal niveau. Dergelijke data zijn nu niet beschikbaar.

Aerosolen, straling en wolken
Wolken zijn de grootste onbekende in de huidige klimaatmodellen. Binnen het TU Delft Climate Institute houden wetenschappers zich bezig met het meten, modelleren en visualiseren van wolken en hun met atmosferische staling.

Observatie en validatie van zeespiegelstijging en massatransport

Satellietwaarnemingen zijn essentieel in het modelleren, leren begrijpen, en het voorspellen van zeespiegelstijging. Delftse wetenschappers werken aan zowel de (besturing) van de satellieten zelf, de meetinstrumenten, en de verwerking en interpretatie van de enorme hoeveelheden data die ze opleveren.

Klimaatinformatie en beleid
Hoe zorg je ervoor dat klimaatinformatie op een goede manier wordt meegenomen in besluitvorming op allerlei niveaus?

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta

21 augustus, 11:17

Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland

20 augustus, 1:00

De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten

20 augustus, 9:15

In beeld: Folly Art Norg 2026

19 augustus, 1:10

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

21 augustus, 10:06

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

20 augustus, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

18 augustus, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

17 augustus, 1:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap