PvdA Rotterdam twijfelt aan stadsinitiatief

6 maart 2012, 13:57
De PvdA in Rotterdam twijfelt aan de uitvoering van het zogeheten stadsinitiatief, een plan waarin Rotterdammers de ruimte krijgen ideeën voor de stad te leveren. De coalitiepartner wil het idee van D66 niet torpederen, maar wil komende donderdag van verantwoordelijk wethouder Korrie Louwes (D66) wel weten of het winnende initiatief planologisch uitvoerbaar is.

Dat zegt PvdA-raadslid Zeki Baran nu er in de stad veel discussie is over het project dat vier miljoen euro kost. Het zou niet passen in een tijd van grote bezuinigingen, is het commentaar.

Rotterdam moet honderden miljoenen bezuinigen, maar wil ook dat de bewoners juist meer initiatief tonen nu de overheid zich langzaam terugtrekt.

Uit alle ideeën zijn er vijf geselecteerd. Maandag wordt het beste idee gekozen na een stemming van alle Rotterdammers boven de twaalf jaar. Volgens de gemeente 'zindert het stadsinitiatief door de straten van Rotterdam'. Er zouden al 25.000 Rotterdammers op een van de initiatieven hebben gestemd.

Loopbrug
De PvdA vraagt zich af of de initiatieven, zoals de loopbrug De Luchtsingel vanaf Centraal Station naar de Hofbogen, wel langs de instanties zijn gegaan die daar planologisch gezien over beslissen. Zo is de vraag ook of er een limiet is wat betreft het aantal uitgebrachte stemmen. "Er moet wel voldoende draagvlak zijn’’, zegt Baran.

De PvdA denkt aan een grens van ongeveer 35 procent. Daar is bij de totstandkoming van het idee binnen de coalitie nooit iets over afgesproken. Zo ook niet over de planologische invulling.

"Wij staan voor honderd procent achter het stadsinitiatief, maar in deze tijd moet je een dubbeltje wel drie keer omdraaien voor je het uitgeeft.’’

Ook binnen de VVD is er twijfel, maar benadrukt fractievoorzitter Maarten van de Donk dat de partij heeft getekend voor het coalitieakkoord met het stadsinitiatief van D66. "Maar na deze ronde moet we wel gaan kijken hoe dit allemaal is gegaan’’, aldus Van de Donk.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Schreuder College door Atelier PRO: een gewone school voor speciaal onderwijs

Vandaag, 16:44

Omgevingsvergunning nieuwbouwproject Groei! onherroepelijk

Vandaag, 12:00

Zeven nominaties BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025

Vandaag, 09:40

Beschut wonen in een coulissenlandschap

28 maart, 9:30

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

Vandaag, 14:50

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

Vandaag, 14:24

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02

Kampen begint kort geding tegen Enexis om aansluiting schoolgebouw

26 maart, 10:56

Ballast Nedam ziet nettowinst en omzet stijgen

25 maart, 4:37
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan