Copyright: Uitzicht richting de fietspassage. grafie Arie de Leeuw
Copyright: De centrale trap naar de ruimtes ondergronds. grafie Arie de Leeuw
Copyright: De centrale trap. grafie Arie de Leeuw
Copyright: Bovengrondse expositieruimte. Cruz y Ortiz
Copyright: Deel van de ondergrondse wandelgang. Cruz y Ortiz

Aziatisch Paviljoen Rijksmuseum bijna klaar

16 februari 2012, 14:06
Architectenweb.nl bracht vanochtend een bezoek aan het bijna opgeleverde Aziatisch Paviljoen van het Rijksmuseum. Architect Antonio Ortiz van het bureau Cruz y Ortiz gaf een uitleg over het door hem ontworpen nieuwe gebouw: “Pierre Cuypers zou blij zijn geweest met het ontwerp van het nieuwe paviljoen.”

Het Aziatisch Paviljoen is het eerste bouwdeel van het getransformeerde museum dat gepresenteerd is. Het paviljoen is gebouwd tussen het hoofdgebouw en de Philipsvleugel. “De achterzijde van het museum is pittoresk door de verschillende gebouwen op het terrein, zoals de Teekenschool, de Villa en de Cuypersbibliotheek”, legt Ortiz uit.

“We besloten om de open plek tussen het hoofdgebouw, de Cuypersbibliotheek en de Philipsvleugel te gebruiken voor het paviljoen. Via een passage vanuit het hoofdgebouw is het Aziatisch paviljoen straks te betreden.” Het 670 vierkante meter grote paviljoen heeft bovengrondse en ondergrondse tentoonstellingsruimtes.

Hoekige vorm
Bovengronds heeft het paviljoen een hoekige vorm. In elke gevel is een groot raam geplaatst voor de toetreding van daglicht in de grote tentoonstellingsruimte. “Aan de zijde van de fiets- en voetgangerspassage zijn de hoekige wanden van het paviljoen volledig van glas zodat voorbijgangers een zicht hebben op de activiteiten binnenin.”

Ondergronds zijn in het midden van de ruimte de trap en liften te vinden. Rondom is een wandelpad langs alle expositienissen gerealiseerd.

Menno Fitski, conservator Oost-Aziatische kunt, sprak met veel trots over het bouwwerk. “Het paviljoen is vrij klein, maar ziet eruit als een juwelenkistje. Het gebouw omsluit de collectie als een handschoen.”

In het paviljoen worden 365 kunstvoorwerpen uit voornamelijk China en Japan getoond. Het Rijksmuseum heeft duizenden Aziatische kunstvoorwerpen, waarvan een deel is bijeengebracht door de Vereniging van Vrienden der Aziatische Kunst. Deze heeft vanaf de jaren dertig een eigen collectie opgebouwd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

30 minuten geleden

Heringerichte Binnenring Amsterdam voltooid

1 uur geleden

Realisatie gebouw Oopen op Jaarbeursplein Utrecht gaat niet door

4 uur geleden

Studio L A – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2026

Vandaag, 09:00

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

2 uur geleden

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

Vandaag, 09:38

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap