Copyright: grafie Hennie Raaymakers/DAPh

Le Carrefour Leiden in gebruik genomen

20 april 2011, 12:06
Afgelopen maandag hebben de eerste driehonderd medewerkers hun intrek genomen in Le Carrefour bij het station van Leiden. Het door VVKH Architecten ontworpen bouwwerk is opgetild met behulp van twaalf stalen ‘bomen’. Hierdoor kon de krappe en lastig te bebouwen locatie optimaal worden benut.

Op de smalle en langgerekte kavel langs het spoor is zelfs sprake van driedubbel grondgebruik. Behalve kantoren zijn er ook een verlengstuk van de naastgelegen weg en een ondergrondse parkeergarage (340 plaatsen) gerealiseerd.

Het eigenlijke kantoorgebouw is negen meter boven het maaiveld getild door een expressieve draagconstructie. Deze bestaat uit twaalf ‘bomen’ die zich elk nog eens splitsen in twaalf ‘takken’. Deze takken gaan weer over in een schuin geplaatst vakwerk en dragende kolommen in de gevel. Hierdoor konden de kantoren kolomvrij worden gehouden.

De gevel van het gebouw bestaat uit aluminium elementen, waartussen glasvlakken en gekleurde dichte panelen zijn geplaatst. De gele, rode en blauwe panelen verwijzen naar het kleurgebruik van Theo van Doesburg, die in Leiden kunstbeweging De Stijl heeft opgericht.

Het gebouw bestaat uit vijf geschakelde kantoorkernen, die dankzij de dwars geplaatste volumes geknikt ogen. Door de zo ontstane ruimte kan het daglicht ook de ruimte onder het gebouw en het glazen entreegedeelte op de begane grond bereiken.

Aan de kant van het spoor staan vijf betonnen schachten. Deze houden het gebouw stabiel en bieden de faciliteiten voor verticaal transport. Naast liften en trappen bevinden zich verder alle leidingen, de riolering en de luchtkanalen zich in de schachten. In de toppen, die tien meter boven het gebouw uitsteken, zijn de installaties ondergebracht.

Maandag zijn de medewerkers van de alarmdienst Eurocross Assistance aan de slag gegaan in het gebouw. De komende twee maanden zullen alle 1600 werknemers van moedermaatschappij Achmea hun intrek nemen in het 32.000 vierkante meter omvattende pand.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Doris Duke Theatre naar ontwerp van Mecanoo geopend

Gisteren, 14:50

Studio Maks ontwerpt woongebouw volgens buddy-concept voor Oostenburg

10 juli, 1:21

Jubileumeditie Dutch Design Week in teken van thema 'Past. Present. Possible.'

10 juli, 10:30

OMA ontwerpt rotsachtig hoofdkantoor Jomoo in Xiamen

9 juli, 3:55

'Bouwplaatsen worden steeds interessanter voor criminelen'

10 juli, 2:32

NVM: prijzen mogelijk sterker omhoog na verkoopgolf huurhuizen

10 juli, 11:18

Evelien Peeters nieuwe managing director Witteveen+Bos Belgium

9 juli, 3:17

VVD wil met fiscale maatregelen koopwoning bereikbaarder maken

8 juli, 11:46

Klimaatvriendelijke investeringen in vier jaar tachtig procent omhoog

8 juli, 9:25

Advies: huurbeleid versimpelen, minder belastingvoordeel koophuis

7 juli, 4:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan