Kunsthal toe aan flinke opknapbeurt

9 maart 2011, 11:04
Zeker 1,5 miljoen euro is nodig om de Kunsthal in Rotterdam een flinke opknapbeurt te geven. Het gebouw is zo slecht geïsoleerd dat er flink geïnvesteerd moet worden in 'de schil' van het pand, 'want ik stook nu voor de koeien', zegt Emily Ansenk, directeur van de Kunsthal.

Ansenk wil binnenkort met architect Rem Koolhaas en D66-wethouder Alexandra van Huffelen (Duurzaamheid) om de tafel gaan zitten om te kijken wat mogelijk is. Bij de Kunsthaldirectie leven verschillende ideeën om het eerste publieke gebouw van architect Rem Koolhaas weer het gezicht te geven dat het verdient.

Ansenk denkt onder meer aan een aparte ruimere entree. De huidige entree komt direct uit in het auditorium. Daardoor kan het vrijwel nooit apart worden verhuurd.

Ansenk pleit voor een toekomstvisie op het gebouw, dat eigendom is van de gemeente: "Dit is zo’n belangrijk gebouw, al was het maar omdat dit het eerste publieke gebouw is dat Koolhaas neerzette en zorgde voor zijn internationale doorbraak.’’

In de twintig jaar dat het gebouw bestaat, zijn er weinig diepte-investeringen gedaan. Zo is de koelinstallatie sterk verouderd en is het pand verre van duurzaam. "Dit pand moet naar ons idee juist zo duurzaam mogelijk worden’’, aldus Ansenk.

Gaf de Kunsthal in 2005 nog 100.000 euro uit aan stookkosten, nu is dat 250.000 euro per jaar. Dat komt niet alleen door de prijsstijgingen, maar vooral door de slechte isolatie. ,"Eigenlijk kijken we op drie fronten naar een nieuwe toekomst voor de Kunsthal als kunstinstelling: het gebouw zelf, inhoudelijk met nieuwe initiatieven en qua bedrijfsvoering’’, licht Ansenk toe.

Zo wil Ansenk verder bouwen aan de naam. "De Kunsthal is een heel sterk merk. Daarom gaan we verder met de formule zoals het meerdaagse festival ‘KunsthalKookt’. We zijn nu bezig met ‘KunsthalPlant’. Dit nieuwe evenement moet gaan over duurzaamheid, maar vooral ook over groen en tuinen.’’

Wat de bedrijfsvoering betreft wil de directie niet alleen het auditorium meer verhuren, maar ook materialen die over zijn na exposities aan mensen weggeven. Ze pleit voor een gemeentelijk depot waar zaken als tapijt, hout, wanden en andere bouwmaterialen uit musea na tentoonstellingen worden verzameld.

Mensen kunnen die dan ophalen en hergebruiken voor allerlei doeleinden. "Dat zou pas duurzaam zijn’’, aldus Ansenk.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groot Egyptisch Museum naar ontwerp van Heneghan Peng en West 8 officieel geopend

42 minuten geleden

ZJA Architects & Engineers viert 35-jarig jubileum met expositie in Arcam

31 oktober, 3:17

AMO creëert zintuiglijke omgeving voor parfumeriemerk in oude kledingzaak

31 oktober, 1:31

Realisatie woningbouwproject INCK in Eindhoven aanstaande

31 oktober, 11:20

Corporaties lenen voor het eerst honderd miljard bij Waarborgfonds

4 uur geleden

Coalitie Zuid-Holland bezorgd om woningbouw: mag niet vastlopen

31 oktober, 4:46

Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

31 oktober, 12:10

FNV en aannemers: schrappen ID-pas bouwplaatsen is onbegrijpelijk

31 oktober, 10:04

Overijssel start met eigen aanpak rond kwetsbare natuur

30 oktober, 3:28

Geschiedenis en betekenis Het Scheepvaarthuis belicht in boek

29 oktober, 4:15
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan