Gekte in duurzaamheidslabels moet stoppen

25 januari 2011, 15:21
Ondanks tal van duurzame maatregelen, scoort een gebouw laag in een GreenCalc- of BREEAM-berekening. Of een gebouw scoort goed volgens het ene, slecht volgens het andere label. Over het probleem met duurzaamheidslabels wordt op 9 februari op de BouwBeurs een speciale workshop gehouden.

De workshop ‘Labelgekte en de bouwstenen van duurzaamheid’ wordt georganiseerd door IMd Raadgevende Ingenieurs, Atelier PRO, instituut NIBE en moBius consult. De directe aanleiding hiervoor is de ervaring met een project dat de vier vorig jaar samen deden. Ondanks de vele duurzame maatregelen die zij namen, scoorde het gebouw relatief laag in GreenCalc.

Om de gewenste score te halen waren diverse ‘noodgrepen’ nodig. Daaruit groeide het besef dat het scoren van punten soms het doel – duurzaam bouwen – voorbij schiet. Volgens de vier partijen kunnen ook de labels zelf worden verbeterd. Zo zijn er voor diverse duurzame oplossingen nu geen punten te verdienen, wat de wil om maatregelen te nemen verkleint.

Volgens de initiatiefnemers van de workshop moeten labels vooral een richtsnoer zijn en geen doel op zich, zoals nu vaak het geval is. De vier willen opdrachtgevers, ontwerpers en bouwers bewust maken van de elementen die een gebouw daadwerkelijk duurzamer maken.

Samen met de aanwezigen worden voor constructie, gevel, inbouwpakket en installaties een aantal concepten besproken met de vraag: welke moeten we vanuit het oogpunt van duurzaamheid toepassen? Vervolgens worden die concepten aan verschillende duurzaamheidslabels getoetst.

De workshop is op woensdag 9 februari van 14.00 tot 16.00 uur in het Duurzaamheidspaviljoen op de Internationale BouwBeurs 2011, Jaarbeurs Utrecht. Er zijn bijdragen van ir. Ernstjan Cornelis (Atelier PRO), ir. Pim Peters (IMd Raadgevende Ingenieurs), prof. Michiel Haas (NIBE) en ir. Peter Erdtsieck (moBius consult). De bijeenkomst is voor beursbezoekers vrij toegankelijk.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

Gisteren, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

Gisteren, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

Gisteren, 09:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan