Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: 's Jeroen Musch

Koningin opent vernieuwd Glasmuseum

18 juni 2010, 11:10
Aanstaande dinsdag opent koningin Beatrix het vernieuwde en uitgebreide Nationaal Glasmuseum in Leerdam. Het museum is nu gehuisvest in twee villa’s, die verbonden zijn door vier loopbruggen. Deze bruggen hebben behalve een verbindende ook een museale functie.

Het Glasmuseum was altijd gevestigd in een monumentale villa. Omdat de directie wenste uit te breiden, kocht ze ook de naastgelegen villa. Om een verbinding tussen beide gebouwen te leggen, werd het concept van de loopbruggen bedacht. Zo hoefden bezoekers niet in beide villa’s op en neer te lopen en was er slechts één lift nodig om alles gelijkvloers te bereiken.

De loopbruggen zorgen voor zoveel extra ruimte dat het zonde zou zijn ze slechts voor de verbinding tussen de villa’s te gebruiken. Daarom besloot het museum de gehele vaste collectie er te exposeren, zodat een depot niet meer nodig is. Het Glasmuseum zegt het eerste museum van Nederland te zijn dat zijn volledige collectie ontsluit voor het publiek.

Diffuus licht
De stalen loopbrugconstructie is in de gevels omkleed met wanden van polycarbonaat. De constructie is daarmee zowel van binnen als van buiten alleen vaag zichtbaar, terwijl een diffuus licht naar binnen wordt gelaten.

Ook het plafond bestaat uit panelen polycarbonaat, waarachter de lichtarmaturen zijn weggewerkt. Hiermee hebben de vier bruggen een beleving van een abstracte, lichtgevende ruimte.

De vitrinekasten met 9.000 stukken glas zijn door Piet Hein Eek met dezelfde gedachte vormgegeven: strakke elementen van glas en aluminium, naadloos aansluitend aan vloer en plafond. De polycarbonaat binnengevel vormt de achterwand van de vitrinekasten.

De buitenzijde van de loopbruggen is rondom omkleed met grijs gemoffeld strekmetaal van aluminium. Door de halfdoorlatendheid van het strekmetaal fungeert de gevel als zonwering en als opening voor daglicht.

Villa's
De twee villa’s zijn grondig gerestaureerd. Ze herbergen naast expositieruimte kantoren, een winkel, de kassa en een restaurant. Architect van het vernieuwde Glasmuseum is Bureau SLA.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Studio Modijefsky benut potentieel van monumentaal pand aan de Rijn

Gisteren, 13:43

Eileen Stornebrink en Willie Vogel winnaars van de Jonge Maaskantprijs 2026

Gisteren, 11:00

Het Scholenatelier aan de slag met kindcentrum Tanthof-West in Delft

Gisteren, 10:49

Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Schoolgebouw van het Jaar 2026

Gisteren, 08:30

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

Gisteren, 14:29

Gemeenten en provincies: meer geld nodig voor infrastructuur

Gisteren, 12:03

Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

22 mei, 12:23

Mogelijk minder ruimte nodig voor uitbreidingsplannen Moerdijk

22 mei, 9:47

Museum Rotterdam ontvangt sleutels van Citykerk Het Steiger

21 mei, 3:01

Naturalis: Nederlandse natuur verbetert, maar niet snel genoeg

21 mei, 1:50
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan