Copyright: en De Zwarte Hond

Studenten wonen boven het water in Delft

10 juni 2010, 15:55
In Delft wordt eind dit jaar een bijzondere studentenflat opgeleverd. Het vijftien verdiepingen tellende gebouw heeft een witte gevel met daarin trapeziumachtige ramen. De vierhonderd bewoners wonen boven het water, want de door De Zwarte Hond ontworpen flat komt boven een vijver te staan.

Het complex vormt door zijn verschijning een contrast met de omliggende bebouwing, maar de oriëntatie van het gebouw is dezelfde als die van de overige hoogbouw. Qua hoogte zou de flat overeen zijn gekomen met de tegenover gelegen, in 2008 afgebrande, bouwkundefaculteit.

De vorm van de gevel is bepaald door de omgevingsfactor geluid. Doordat het gebouw binnen de geluidscontour van de Kruithuisweg valt, heeft elk appartement een erker met een gedeelte dove gevel en een te openen geveldeel.

De gevelbekleding is van wit gecoat aluminium, dat aan de onder- en bovenzijde van de toren is doorgezet. Hierdoor worden de technische installaties aan het zicht onttrokken en krijgen de gevels een passende beëindiging. De kopgevels bestaan uit beton en glas, in verschillende transparanties en tinten groen.

Op de verdieping bevindt zich tussen de studentenwoningen een gezamenlijke ontmoetingszone. Door vides in deze zone te maken, worden er dubbel hoge ruimtes gecreëerd. Onderling worden deze twee lagen verbonden via een trap die direct onderdeel is van een speciaal door De Zwarte Hond ontworpen ontmoetingsmeubel.

Met de mogelijkheid voor een gevarieerd gebruik, moet het meubel studenten elkaar op verschillende manieren laten ontmoeten. Door verschillende volumes, met ieder een eigen hoogte en breedte, aan elkaar te koppelen krijgt elke plek in het meubel een andere functie.

Zo kunnen de bewoners samen eten en studeren, tv kijken vanaf de tribune, feesten op de dansvloer en ontspannen in afgezonderde zones en nissen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

3 uur geleden

Bouw grootschalige ontwikkeling naast AFAS Live gaat van start

3 uur geleden

Stichting Hoogbouw zoekt inspirerende voorbeelden van sociale kwaliteit in hoogbouw

Vandaag, 12:18

Constructie en structuur bedrijfspand vormen basis voor nieuw gezondheidscentrum

Vandaag, 10:39

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

4 uur geleden

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

Vandaag, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

Gisteren, 17:05

Fonds en meer ondersteuning voor collectieve wooninitiatieven

Gisteren, 13:11

Limburg wil miljoenenfonds voor groene investeringen inkrimpen

Gisteren, 09:32

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan