Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Utrecht kiest opnieuw voor Rapp+Rapp

15 oktober 2009, 11:30
De gemeente Utrecht heeft het voornemen de ontwerpopdracht voor de Bibliotheek++ te gunnen aan architectenbureau Rapp+Rapp. De jury heeft, zoals het Gerechtshof 4 augustus oordeelde, haar oorspronkelijke beoordeling van de visies van de zeven architectenbureaus vertaald in cijfers. Hieruit bleek dat Rapp+Rapp het hoogste cijfer voor de visie scoorde.

Op grond van deze visie, de juridische en commerciële aspecten heeft dit architectenbureau de beste inschrijving gedaan en komt zij in aanmerking voor gunning van de opdracht, stelt de gemeente.

Na de voorlopige gunning hebben de zeven architectenbureaus nog vijftien dagen de tijd om beroep in te dienen. Ook moeten met de winnende architect nog 'verificatiegesprekken' plaatsvinden.

Afhankelijk van het verloop van deze twee trajecten vindt hierna de definitieve gunning plaats. Dit valt samen met besluitvorming over de herinrichting van het Smakkelaarsveld. Vervolgens start het ontwerptraject.

In een juryverklaring zet juryvoorzitter Bob van Reeth uiteen hoe de jury tot haar keuze gekomen is en waarom Rapp+Rapp naar haar mening de beste visie heeft:

,,De visie van Rapp + Rapp is een zeer zorgvuldig antwoord op de opgave. Het bureau laat zien de zeer complexe puzzel te kunnen oplossen door de meest wezenlijke gebruikswensen punt voor punt te analyseren en in een aansprekende bruikbare vorm te vertalen.”

Zeven architectenbureaus hebben in 2008 hun visie op de nieuwe ‘Bibliotheek++’ uitgewerkt: BIG., 3XN, Claus en Kaan, VMX, Rapp+Rapp, SeARCH en DOK architecten. In juli 2008 kwam Rapp+Rapp als beste uit de bus. In augustus bleek dat bij de verwerking van de scores op de wegingsfactoren een fout was gemaakt.

Hierdoor waren de nummers 1 en 2 in verkeerde volgorde gepresenteerd. In plaats van Rapp en Rapp had bureau VMX de betere totaalscore. De gemeente moest de voorlopige gunning herzien. Vervolgens is er een rechtszaak gestart door Rapp+Rapp. Toen is onder andere geconcludeerd dat de beoordeling niet op zorgvuldige wijze had plaatsgevonden.

Uiteindelijk bepaalde het Gerechtshof op 4 augustus dat de oorspronkelijke jury haar reeds gegeven beoordelingen opnieuw in cijfermatige waarderingen moest uitdrukken. De gemeente heeft gevolg gegeven aan deze uitspraak.

Het nieuwe gebouw wordt geen klassiek ‘bewaarhuis van boeken’. Door de toevoeging van verschillende culturele organisaties zoals Artplex (filmgerelateerd uitgaan), Kunstuitleen en mogelijk het Utrechts Centrum voor de Kunsten moet het 'dè plek' in Utrecht worden voor informatie, verdieping, ontspanning en ontmoeting.

,,Natuurlijk kun je hier nog steeds boeken, cd’s en kunst lenen. Maar je kunt ook gamen, een lezing of debat bijwonen, een film kijken, een kop koffie drinken of een hapje eten. Ook biedt het gebouw ruimte aan ca. 120 appartementen, parkeergelegenheid en een fietsenstalling", zegt de gemeente.

Bron: gemeente Utrecht

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

Gisteren, 15:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

Gisteren, 14:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

Gisteren, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

Gisteren, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

Gisteren, 09:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap