Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

GroenLinks wil Bieb++ op andere plek

28 oktober 2010, 10:34
De in Utrecht geplande Bieb++ naar ontwerp van Rapp+Rapp ligt onder vuur. Oppositiepartijen VVD en Leefbaar Utrecht vinden de plannen te duur. Coalitiepartij GroenLinks denkt ook dat de bibliotheek beter op een andere plek gerealiseerd kan worden.

Wat GroenLinks betreft kan het ontwerp van Rapp+Rapp gewoon gebouwd worden. “Het is een goed ontwerp”, verklaart Chiel Rottier van GroenLinks tegenover RTV Utrecht. Het gebouw is bijvoorbeeld goed ingepast tussen de infrastructuur rond de locatie. “Maar [het gebouw] hoeft wat ons betreft niet met maatschappelijke voorzieningen gevuld te worden.” Met commercieel programma en meer woningen zou de locatie meer geld opleveren, stelt GroenLinks.

De geplande locatie voor de bibliotheek aan het Smakkelaarsveld is volgens GroenLinks met het oog op de geplande bezuinigingen van de gemeente gewoon te duur. De partij, die samen met de PVDA en D66 de Utrechtse coalitie vormt, zou de bibliotheek liever realiseren in het centrum van Leidsche Rijn of in het nieuw te bouwen stadskantoor van Utrecht aan de Jaarbeurszijde van het station.

Liever investeren in openbare ruimte
Tegenover RTV Utrecht verklaart Chiel Rottier dat zijn partij het belangrijker vindt om de kwaliteit van het stationsgebied te bewaren, dan om nu te investeren in een bibliotheek. GroenLinks geeft overigens toe al jaren kritisch te staan tegenover de Bieb++. De noodzakelijke bezuinigingen als gevolg van de economische crisis geeft hun pleidooi nu extra kracht.

Leefbaar Utrecht zou liever een park realiseren op aan het Smakkelaarsveld, maar de VVD steunt het idee om een gebouw neer te zetten met alleen woningen en commerciële ruimten. “Het stationsgebied heeft een begrotingstekort. Het college wil bezuinigen op voorzieningen in de openbare ruimte – vergroening, verlichting, bestrating. Wij vinden: bezuinig niet op kwaliteit en doe iets duurs niet,” verklaart de VVD tegenover Binnenlands Bestuur.

“Het is nog onduidelijk wie de huur voor het complex gaat opbrengen – bioscopen, het ICK, de Kunstuitleen heeft ook geen geld, dus het is vaagheid troef”, stelt de VVD: “Je kunt zo’n bibliotheek voor veel minder geld in de woonwijk Leidsche Rijn neerzetten. Op het Smakkelaarsveld zet je woningen neer, die leveren veel meer op.”

Het Utrechtse college is overigens officieel nog steeds van plan de Bieb++ te bouwen. Naast de bibliotheek moet filmtheater ’t Hoogt ook een plek krijgen in het gebouw en zijn al veel woningen voorzien.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

Vandaag, 15:06

Parkeerplein naast Tilburgse schouwburg maakt plaats voor multifunctionele gebouwen

Vandaag, 11:57

'Zwevend huis' naar ontwerp van Benthem Crouwel in Amersfoortse wijk

Vandaag, 10:54

Nog drie dagen om jouw suggestie voor de Architect van het Jaar 2026 in te sturen

Vandaag, 09:00

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

Vandaag, 14:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

Vandaag, 13:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

Vandaag, 10:02

Alsemgeest Design & Build en Ferm Architecten gaan verder als één bureau

Gisteren, 13:42

Onderzoek: Nederlander wil verduurzamen, maar vindt het duur

Gisteren, 12:26

Geld voor eigen sociale initiatieven bewoners aardbevingsgebied

Gisteren, 10:33
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan