Amsterdam wil 70.000 woningen bouwen

14 oktober 2009, 12:18
De gemeente Amsterdam wil tot 2040 70.000 nieuwe woningen bouwen. Dat staat in de Ontwerp Structuurvisie 2040 die wethouder Maarten van Poelgeest (ruimtelijke ordening) woensdag heeft gepresenteerd. Daarin staat hoe de stad zich de komende decennia in grote lijnen moet ontwikkelen. Momenteel heeft de hoofdstad circa 350.000 woningen.

De extra woningen zijn nodig, omdat het aantal inwoners van Amsterdam de komende jaren flink zal groeien. Nu zijn dat er bijna 770.000, in 2040 naar verwachting tussen 840.000 en 860.000.

De nieuwe woningen komen vooral langs het IJ en op de as tussen Schiphol, Amsterdam-Zuid en Amsterdam-Zuidoost. Omdat het regelmatig voorkomt dat plannen voor nieuwbouwwoningen niet doorgaan, plant de gemeente er flink meer huizen in dan echt nodig zijn: 100.000 tot 120.000.

Ondanks de bevolkingsgroei moet de stad zo leefbaar en groen mogelijk blijven. Daarom wil de gemeente flink inzetten op het openbaar vervoer. Tussen Amsterdam en omliggende plaatsen als Almere, Zaanstad en Hoofddorp zouden metroachtige verbindingen moeten komen.

Tegelijkertijd wil het stadsbestuur het autoverkeer terugdringen. Dat zou kunnen gebeuren door auto's niet meer op straat te laten parkeren, maar ondergronds. Daardoor komt er meer ruimte voor de fiets en het ov.

Verder verwacht Amsterdam dat het centrum van de stad in 2040 zich niet meer alleen beperkt tot de grachtengordel, maar vrijwel het gehele gebied binnen de ring A10 beslaat. Daarom zouden parken die nu nog nauwelijks worden gebruikt door Amsterdammers, meer functies moeten krijgen.

Een aantal beslissingen heeft Van Poelgeest nog niet genomen. Dat wil hij in de toekomst en in overleg met inwoners van Amsterdam doen. Een daarvan is waar de belangrijkste olympische locaties komen te liggen, mocht de hoofdstad zich kandidaat stellen om de Olympische Spelen van 2028 te organiseren.

De gemeenteraad moet zich nog over de Ontwerp Structuurvisie buigen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rotterdamse Academie van Bouwkunst stelt twee curatoren aan om thematische lijnen te ontwikkelen

Gisteren, 11:20

Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor

19 december, 3:15

Gevarieerd kantoorlandschap voor Unilever in AIR Offices Rotterdam

19 december, 12:17

Negenhonderd woningen op historisch zorglandgoed in Vught

19 december, 10:52

DNR geactualiseerd naar hedendaagse praktijk

19 december, 4:03

Inschrijving voor tiende editie Architectuurprijs Nijmegen geopend

19 december, 1:17

Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet

19 december, 9:13

Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden

18 december, 12:03

RIVM: op korte afstand van elke woning speelplek en groen

18 december, 9:31

BNA: architecten zien licht herstel, maar ook rem op productie

17 december, 2:51
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan