Jaarlijks architectuurfeest barst weer los

23 juni 2009, 11:06
Tijdens de Dag van de Architectuur krijgt het publiek een uitgelezen kans om architectuur te beleven. Talrijke gebouwen door heel Nederland die normaal gesproken niet toegankelijk zijn, zijn in het weekend van 27 en 28 juni te bezoeken.

Het thema van dit jaar – Architectuur & Mobiliteit – is op vele manieren ingevuld. Zo stelt Rotterdam het Groot Handelsgebouw centraal; met ruim 1,5 kilometer aan eigen autowegen en 7 kilometer aan gangen en galerijen op zichzelf al een infrastructurele knoop. In Roosendaal kunnen bezoekers een bustocht maken langs gebouwen die met mobiliteit te maken hebben: van wonen langs een drukke weg of langs het spoor tot mobiele werkplekken. In Delft lichten verschillende ontwerpers van de projecten in de Spoorzone hun plannen toe aan een breed publiek.

Treinreizigers in Groningen, Drenthe en Friesland ontvangen in de aanloop naar de Dag van de Architectuur tijdens hun reis via Bluetooth op hun mobiele telefoon vooraf ingesproken columns en verhalen over het noordelijke landschap en de bebouwing.

Speciale aandacht is er voor de stations van Nederland: met grootschalige herstructureringen van de stationsgebieden in onder meer de stedelijke knooppunten Rotterdam en Utrecht erg actueel. Ook op verschillende historische stations worden, in samenwerking met NS en ProRail, lezingen en rondleidingen georganiseerd.

De Dag van de Architectuur vindt dit jaar voor de 23e maal plaats. In veertig gemeenten in Nederland vinden activiteiten plaats. Het complete programma is te vinden op www.dagvandearchitectuur.nl.

Op initiatief van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) wordt de Dag van de Architectuur georganiseerd in samenwerking met onder meer lokale architectuurcentra, culturele instellingen, architecten en vele vrijwilligers. Samen spannen zij zich in voor een interessant aanbod van uiteenlopende activiteiten voor het grote publiek. In aansluiting op het thema mobiliteit benadrukt BNA voorzitter Jeroen van Schooten in een interview in Trouw het belang van nieuwbouw binnen de stadsgrenzen als oplossing voor files en de uitstoot van broeikasgassen. ‘Vinexwijken geven een enorme verkeersdruk. En als mensen in hoge dichtheden bij elkaar leven, wordt hun ecologische voetafdruk kleiner.

De doelstelling van het kabinet is om 40% van de nieuwbouw binnenstedelijk te realiseren. Maar het gevaar ligt op de loer dat, om de bouwsector tijdens de crisis op gang te houden, er toch weer veel gebouwd zal worden in de buitengebieden, waar de grondprijzen lager en de procedures eenvoudiger zijn.’

Bron: Bron + beelden: BNA

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stadsbalkon Groningen moet plaatsmaken voor groene voorzijde station

Vandaag, 15:44

Complex van Superimpose bedient gemeenschap in Dongguan

Vandaag, 14:25

COA kiest houtbouwsysteem Circlewood en OMA als basis voor opvanglocaties asielzoekers

Vandaag, 12:11

Wooncomplex KCAP op terrein voormalig scheepsdok in Singapore opgeleverd

Vandaag, 11:07

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

Vandaag, 16:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

Vandaag, 13:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

Vandaag, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

Gisteren, 14:10

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoning hebben koophuis

Gisteren, 12:39

Tekort van bijna 20 miljard euro dreigt voor corporaties

Gisteren, 11:16
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan