Overzicht Dag van de Architectuur

26 juni 2009, 17:36
Dit weekend vindt weer de Dag van de Architectuur plaats. Door het hele land vinden verschillende activiteiten op het gebied van architectuur plaats, al dan niet in relatie tot het thema mobiliteit. Een overzicht van de hoogtepunten.

In het hoge Noorden vindt De Grote Groninger AQ-Test plaats. Onder leiding van een quizmaster wordt getoetst of professionals meer verstand van architectuur hebben dan leken. Verder staat onder meer het centraal station van de stad Groningen centraal. Architect Kees Tak verzorgt er rondleidingen. In Almere schenkt architectuurcentrum Casla aandacht aan de plannen voor de toekomstige railverbindingen in de stad. Aan de orde komen de ontsluiting van de nieuwe kernen Almere-Poort, -Pampus en -Oost via de rails en de aansluiting bij de Noordelijke Randstad en het Gooi.

Oosten/midden
In Nijmegen kunnen bezoekers zich de hoogte stellen van de ingrijpende veranderingen die in de toekomst zullen plaatsvinden in het wegennet en de omringende bebouwing. Arnhem stelt de aanstaande veranderingen in ‘probleemwijk’ Presikhaaf centraal.

The Wall vormt het middelpunt van de DvdA in Utrecht. ’s Middags verzorgen de architecten van het opvallende gebouw rondleidingen. Inschrijving is overigens verplicht. In de binnenstad zijn er allerlei activiteiten rond de vele bouwontwikkelingen, zoals de verbouwing van het centraal station.

In Amsterdam organiseert Arcam de spectaculaire manifestatie Stad op Wieltjes. Er zijn demonstraties en workshops van bmx-ers en andere wielkunstenaars te bewonderen. Ook zijn er korte presentaties door landschapsarchitecten, openbare ruimte-experts van de Dienst Ruimtelijke Ordening en ontwerpers die een speciale relatie hebben met het thema

Zuiden
Rotterdam stelt het voormalig stadspostkantoor open. Het gebouw wordt in opdracht van LSI Project Investment herontwikkeld. Zo wordt door tussenvloeren in de hoge ruimtes het aantal bouwlagen verhoogd tot veertien.

Verder kunnen bezoekers op Leiden CS proeven aan het station van de toekomst en kan in Delft het onlangs geopende Mekelpark van Mecanoo architecten worden bezocht.

In Roosendaal kunnen bezoekers een bustocht maken langs gebouwen die met mobiliteit te maken hebben: van wonen langs een drukke weg of langs het spoor tot mobiele werkplekken. In Zeeland wordt excursie langs verschillende recreatieterreinen en een landgoed in aanbouw georganiseerd.

Overige activiteiten
Op verschillende plaatsen in het hele land worden architectuurprijzen uitgereikt, zoals in Eindhoven (Dirk Roosenburgprijs) en Nijmegen.

Verder vindt in het van Schijndelhuis te Utrecht de eerste Vriendendag plaats. Nieuwe Vrienden krijgen met vijftig procent reductie op de jaarlijkse bijdrage (25 euro) toegang tot het huis plus een gratis boek over Mart van Schijndel.

Klik [hier] om het volledige programma te bekijken en [hier] voor een eerder nieuwsbericht over de Dag van de Architectuur op Architectenweb.

Bron: BNA

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Jaarboek Architectuur in Nederland 2024/2025 gepresenteerd

22 mei, 9:15

Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw

22 mei, 5:13

Wachten in een compositie als van Mondriaan

22 mei, 4:19

Woongebouw 70lux markeert de entree tot het stadshart van Zoetermeer

22 mei, 12:41

Zuid-Holland wil in 2027 besluit over uitbreiding Maasvlakte in zee

22 mei, 12:23

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

22 mei, 9:44

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

21 mei, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan