Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Oude locatie NHM slechts ‘verbijzondering’

14 mei 2009, 9:39
Het Nationaal Historisch Museum moet voor een breed publiek geschikt zijn. Het aanvankelijke plan om het daarom direct naast het Nederlands Openlucht Museum in Arnhem te laten verrijzen, was slechts een 'verbijzondering' van dit streven.

Dat zei minister Ronald Plasterk (Onderwijs, Cultuur, Wetenschap) woensdag tijdens het spoeddebat over het Historisch Museum in de Tweede Kamer. In het parlement is onrust ontstaan omdat de nieuw benoemde directie van het museum nu met het gebouw naar de Arnhemse binnenstad wil, 4,5 kilometer verderop.

Volgens Plasterk is dan nog steeds goede samenwerking met het Openluchtmuseum mogelijk. De keuze voor Arnhem is in principe ook onomkeerbaar.

De nieuwe locatie bij de John Frostbrug is ook een heel goede plek, vindt de minister, en heeft ook andere voordelen. Het is een historische plek (uit de Slag om Arnhem) en het is op loopafstand van het station, aldus de bewindsman.

Een groot deel van Kamer begreep echter niet dat zo'n wezenlijk lijkende voorwaarde als de directe verbinding met het Openluchtmuseum nu zomaar niet meer telt. Het was immers een van de redenen waarom voor de Gelderse hoofdstad werd gekozen.

Jan Marijnissen (SP) zag zijn kans schoon om opnieuw voor Den Haag te pleiten. ,,Dan kan het in het Huis voor de Democratie worden geïntegreerd.''

Volgens Boris van der Ham (D66) is het ook een kostenkwestie. ,,Arnhem heeft geadverteerd met een product dat ze niet in de schappen had.”

Dat het anders misschien te duur uitvalt, is het probleem van de stad, vindt hij. Hij vindt het nu allemaal niet zo eerlijk meer tegenover andere steden. Plasterk beloofde nog voor de hoorzitting met de directie op 27 mei met kostenplaatjes te komen.

Chronologie
De Kamer maakt zich verder veel zorgen om het verlaten van de canon door de directie, de lijst van historische zaken waarvan de Nederlander kennis moet nemen. Het parlement wil in elk geval chronologie in het museum en geen, met de woorden van Marijnissen, 'nieuwlichterij' en 'postmoderne hutspot'. Volgens Plasterk is er wel ruimte voor chronologie.

Ed Anker van de ChristenUnie zei dat het vertrouwen in de gang van zaken nu 'wel een betje weg' is. ,,Wat zegt mij dat het er over een paar maanden niet weer anders uit gaat zien?” Hij wil daar zekerheid over.

Op 11 juni is er een algemeen overleg met de Kamer over het museum.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

Vandaag, 15:35

Houten brede school in Beesd voltooid

Vandaag, 10:47

De Playlist: Bart Schipper brengt zijn eerste drum & bass-nummers uit

Vandaag, 09:15

Woongebouw van MIX architectuur wil zowel stoer als zorgzaam karakter uitstralen

Gisteren, 17:21

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

Vandaag, 13:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

Vandaag, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

Gisteren, 14:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

Gisteren, 09:20

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

21 juli, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

20 juli, 2:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap