Arnhem kan historisch museum over 4 jaar openen

7 juni 2007, 14:06
Arnhem kan een Nationaal Historisch Museum (NHM) over vier jaar openen. Het gebouw is voorzien in het bosgebied tussen het Nederlands Openluchtmuseum en Burgers'Zoo aan de noordzijde van Arnhem. Dat gaan burgemeester Pauline Krikke en Jan Vaessen, directeur van het Nederlands Openluchtmuseum, donderdag aan minister Ronald Plasterk van Cultuur vertellen.

Architect Francine Houben van Mecanoo architecten heeft in zeer korte tijd een ontwerp gemaakt voor het NHM in Arnhem. ,,Ze heeft een gebouw bedacht dat past bij het verhaal dat we willen vertellen", aldus Vaessen, die verder nog niet veel kwijt wil. Houben ontwierp al eerder het veelgeroemde openingsgebouw van het Openluchtmuseum. Gebouw en exploitatie gaan 50 tot 60 miljoen euro kosten. Dat bedrag zou al grotendeels gedekt zijn. Vaessen meent dat het ontwerp van Houben zo spectaculair is, dat ,,de andere steden het wel kunnen schudden", zei hij. Naast Arnhem zijn ook Amsterdam en Den Haag door Plasterk gevraagd om een plan voor het NHM. Meer steden, zoals Nijmegen en Utrecht hebben zich ondertussen aangemeld, maar de minister liet donderdag weten dat hij vooralsnog bij zijn eerste drie kandidaten blijft. In dat geval zal Nijmegen de Arnhemse plannen steunen, net als andere steden in het oosten van het land en de provincies Gelderland en Overijssel.

Het Arnhemse plan gaat uit van een 'belevingsmuseum'. Het museum bestaat niet alleen uit presentaties, maar biedt ook ruimte voor theater en muziek in een volledig multimediale omgeving. De bezoeker kan letterlijk in de geschiedenis stappen. Het gebouw vult daarbij de inhoud als het ware aan en omgekeerd. Internationale topontwerpers zijn gevraagd om de inrichting te ontwerpen.

Verantwoordelijk gedeputeerde Hans Esmeijer van de provincie Gelderland noemt de Arnhemse plannen 'top' en 'vol allure'. "Je kunt duidelijk zien dat dit idee al jaren in de geest van Jan Vaessen is gerijpt. Dat wist de minister en daarom is Arnhem ook uitgenodigd met een plan te komen", zegt hij. Voor Esmeijer staat vast dat het NHM in Arnhem komt. ,,Het oosten van het land is gewoon een keer aan de beurt voor iets heel groots", meent hij.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Met Lighthouse is voorlopig hoogste toren van Eindhoven opgeleverd

4 uur geleden

Sporthal van MoederscheimMoonen Architects markeert transformatie naar parklandschap

Vandaag, 14:28

MUST Stedebouw wint prijsvraag verbeteren van naoorlogse wijken met water

Vandaag, 11:54

Holterbergdistrict Amsterdam Zuidoost herontwikkeld tot gemengde wijk

Vandaag, 10:44

Staten Utrecht verdeeld over plan voor verbouwing provinciehuis

Vandaag, 13:15

‘Ambtenaren zeer ontevreden over privatisering bouwtoezicht’

Vandaag, 10:00

Wang Shu en Lu Wenyu worden curator Architectuurbiënnale van Venetië in 2027

Gisteren, 14:52

Verduurzaming Nederland moet veel eerlijker, vindt adviesraad

Gisteren, 12:18

Gelderland wil duurzame ‘havenhub’ aanleggen bij IJzendoorn

2 december, 1:13

Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

2 december, 10:22
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan