Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Blair pleit voor elektrisch rijden

11 mei 2009, 11:40
De voormalige Britse premier Tony Blair als pleitbezorger voor de elektrische auto. Op bezoek in Den Haag gaf hij vrijdag staatssecretaris Frans Timmermans van Europese Zaken het advies om elektrisch rijden te stimuleren.

Blair was de grote trekpleister op een bijeenkomst in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag over oplossingen voor het klimaatprobleem. Initiatiefnemer was de Nationale Postcode Loterij die al eerder de Amerikaanse oud-president Bill Clinton naar Nederland haalde om over klimaatverandering zijn ideëen te ventileren.

De Labourcoryfee, die sinds 2007 premier-af is, draagt ook zijn steentje bij. Hij probeert wereldwijd politici warm te maken voor het sluiten van een ambitieus internationaal klimaatverdrag eind dit jaar in Kopenhagen. Blair liet die kans in Den Haag niet glippen om Timmmermans daarover een tweede advies te geven.

Nederland moet samen met andere Europese landen van 'Kopenhagen' een succes maken. Zo kunnen snel ontwikkelende landen als China en India worden geholpen, nu die hun industriële productie opvoeren. Hij herinnerde aan het tempo waarmee China vervuilende kolencentrales bouwt.

Het idee voor de elektrische auto kwam niet uit de lucht vallen. Blair zat in een forum met vier ondernemers op gebied van duurzame energie, onder wie Ad van Wijk van Ecoconcern, Ruud Koornstra van Lemnis Lighting en Hans de Boer die 'slimme infrastructuur' met accu's en oplaadpunten voor elektrische auto's bedenkt.

Blair kreeg van de Postcode Loterij een elektrische auto cadeau, die hij doorgaf aanThe Climate Group waarmee hij samenwerkt en die door de loterijorganisatie wordt gesteund.

Door elektrisch rijden te stimuleren zou Nederland volgens Blair het signaal afgeven dat er werkelijk iets aan de opwarming van de aarde is te doen. Daardoor zouden burgers en ondernemers geïnspireerd raken om zelf actie te ondernemen.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

CPO-project biedt gezinnen uniek huis in twee-onder-één-kap-woning

Vandaag, 13:05

Bedrijfsgebouw van hergebruikte materialen geïnspireerd door tempelcomplex

Vandaag, 09:21

Eerste woongebouw binnen gebiedsontwikkeling Brainpark Rotterdam voltooid

Gisteren, 11:52

De Playlist: Remco Wagenaar ziet jaren tachtig als muzikale overgangsperiode

Gisteren, 09:15

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

Vandaag, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

Gisteren, 13:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap