Campagne Nederland leeft met Water van start

21 april 2009, 13:45
Staatssecretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat heeft in Nieuwspoort het startschot gegeven voor de nieuwe campagne Nederland leeft met Water. De campagne toont in woord en beeld dat Nederland ’onder constructie’ is.

Er komt een nieuw Deltaprogramma en veel waterveiligheidsprojecten worden op dit moment al uitgevoerd. Rivieren krijgen de ruimte, de kust wordt versterkt en de dijken verstevigd. Dat gebeurt bijna in heel Nederland. De nieuwe campagne vestigt de aandacht op die vele maatregelen en projecten die Nederland in de toekomst moet beschermen tegen te veel en te weinig water.

De campagne vraagt om begrip en medewerking voor deze waterveiligheidsmaatregelen. De campagne is ook gericht op de regio. Op de website worden Nederlanders verwezen naar concrete projecten in de eigen werk- en leefomgeving. Via een eenvoudige postcodetool kan iedereen zien wat er in zijn buurt speelt en hoe men een steentje kan bijdragen aan verstandig waterbeheer.

In de nieuwe campagne speelt een drijvend vlot in de vorm van Nederland opnieuw een centrale rol. De constructie aan het vlot symboliseert dat Nederlanders alleen samen kunnen zorgen voor droge voeten.

Het vlot is de rode draad van de campagne en is onder meer te zien in de TV-commercials en de op website. Maandag was de TV-commercial voor het eerst op televisie te zien.

Nederland leeft met Water is een aantal jaren geleden in het leven geroepen om Nederlanders ervan bewust te maken dat het klimaat verandert; dat Nederland moet worden aangepast en dat de houding ten opzichte van water moet me everanderen.

De campagne Nederland leeft met Water is een gezamenlijk initiatief van VenW, VROM, UvW, IPO, en VNG.

Bron: ministerie van Verkeer en Waterstaat

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kantoorinterieur van Frank Ontwerpen en studio Rianknop verbindt historie en duurzaamheid

Gisteren, 10:54

Vocus architecten wil stedenbouwkundige kwaliteit verbeteren met Utrechts woongebouw

27 oktober, 2:34

Winnaars ideeënprijsvraag Alkmaars Kanaalschiereiland bekendgemaakt

27 oktober, 12:07

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

26 oktober, 10:51

Kabinet trekt half miljard uit voor bescherming tropisch bos

Gisteren, 14:44

Noord-Hollandse politiek verdeeld over nakomen energieafspraken

Gisteren, 09:42

Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

27 oktober, 1:14

Gemeenten mogen meer kosten voorzieningen halen bij grondeigenaar

27 oktober, 10:04

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

26 oktober, 1:25

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap