Duizenden mensen protesteren tegen snelwegplannen

19 januari 2009, 9:22
Duizenden mensen hebben zaterdag een menselijk lint tussen de bebouwde kom van Bunnik en Landgoed Rhijnauwen gevormd. Ze protesteerden tegen de plannen voor een mogelijke verbindingsweg tussen A12 en A28 dwars door het landschap.

Rob Zakee is lid van het actiecomité Bunnik en initiatiefnemer van de actie. ,,Jong, oud, natuurliefhebber en autobezitter zijn hier verzameld. Dit gebied leeft en dat is te zien aan de opkomst'', aldus Zakee.

Op de weilanden waar het tracé zou moeten komen, stonden bijna vijfhonderd basisschoolkinderen uit Bunnik. Eefje van negen jaar kwam samen met haar moeder demonstreren.

Zij speelt zelf vaak in de bossen, maar het is niet alleen eigenbelang waarom ze meedeed aan de actie. ,,Het is toch zielig voor de bomen als hier auto's komen rijden. Bovendien krijgen de vogels ook last van al het geluid.”

Door het vormen van het menselijk lint wilden de actievoerders laten zien dat de geplande weg een litteken zal veroorzaken in het landschap. De demonstranten zeggen het onbegrijpelijk te vinden dat een natuurgebied dat jaarlijks meer dan een miljoen bezoekers trekt, doorkruist zal gaan worden door een weg.

Begin jaren tachtig waren de bossen bij Utrecht ook al het toneel van acties. Demonstranten hingen in bomen om te voorkomen dat de A27 door het gebied werd gelegd. Jos Kloppenborg was destijds actievoerder en stond ook in het lint. ,,Ik vind het verbazingwekkend. Hoe verzinnen ze het om uitgerekend hier weer een weg te willen leggen.”

De actiebereidheid onder de aanwezige demonstranten was groot. Leden van GroenFront! deelden tijdens de actie flyers uit voor een klimworkshop volgende week. Daarmee refereerden ze aan de bosbezetting van twintig jaar geleden.

Na de actie verzamelden demonstraten zich in het theehuis van Rhijnauwen. Eigenaar Martin Raimond kan zich niet voorstellen dat er op termijn auto's door het gebied zullen razen. ,,Ik heb er nog net geen slapeloze nachten van, want ik kan me niet voorstellen dat ze dit prachtige natuurgebied opofferen.”

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Renovatie stadhuis Gouda krijgt eretitel Meesterrestauratie 2027

Gisteren, 16:22

Opgeleverde Aurora-gebouw van Piet Zanstra tijdens ADE open voor publiek

Gisteren, 14:35

Boijmans-directeur Ina Klaassen overleden

Gisteren, 13:40

RAU presenteert schetsontwerp voor gemeentehuis Het Hogeland

Gisteren, 11:35

Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

Gisteren, 15:31

DNB-president roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

Gisteren, 09:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

9 oktober, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

9 oktober, 9:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

8 oktober, 2:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap