Stations Noord-Zuidlijn ondergaan grote reparatie

8 december 2008, 16:35
Amsterdam hoopt met een grootscheepse reparatie verdere verzakkingen en lekkages aan de Noord-Zuidlijn tegen te gaan. De nieuwe stations van de metrolijn aan de Vijzelgracht en het Rokin ondergaan de komende tijd zeer zorgvuldige herstelwerkzaamheden die tussen de 50 en 70 miljoen euro moeten gaan kosten.

Dat maakte de gemeente maandag bekend. Door lekkages in het station aan de Vijzelgracht verzakten op 19 juni en 10 september enkele monumentale panden. Uit onderzoek van Deltaris is gebleken dat de zogeheten diepwanden van het station van een slechte kwaliteit zijn. De toezichthouder van het projectbureau Noord-Zuidlijn en de aannemer hebben de toestand van de plek waar de lekkage is ontstaan onderschat, aldus Deltaris. Aangezien niet duidelijk is of het bij het Rokin veel beter is gesteld, komt ook dat station aan de beurt.

De reparatie behelst het waterdicht maken van alle voegen tussen de panelen van de damwanden die nog niet zijn uitgegraven. Het gaat om meer dan honderd voegen per station. Wethouder Tjeerd Herrema (vervoer) zei dat deze ingrijpende maatregelen de minste risico's met zich meebrengen, waardoor lekkage in de toekomst wellicht kan worden voorkomen.

Bewoners ondervinden zo weinig mogelijk overlast van de werkzaamheden, belooft de gemeente. De reparatie gebeurt namelijk in de bouwput. De voorbereidingen, waaronder het bevriezen van de grond en het behandelen van de voegen, kunnen als het aan het college ligt snel beginnen. In het voorjaar neemt ze pas een besluit of de stations verder mogen worden uitgegraven. Dan moet ook onder meer het monitoringssysteem, dat de panden langs het station in de gaten houdt, en de organisatie van het megaproject zelf zijn verbeterd.

In de begroting voor het herstelplan heeft de gemeente ook rekening gehouden met het aankopen van verzakte panden. Hierover vinden serieuze gesprekken plaats, aldus de wethouder.

Herrema benadrukte nogmaals dat stoppen met de aanleg van de metrolijn, die Amsterdam-Noord met de Zuidas moet verbinden, geen optie is. Dat zou volgens hem zelfs nog meer kosten met zich meebrengen. Over wie uiteindelijk de verantwoordelijkheid voor de problemen op zich moet nemen, wilde hij zich nog niet uitlaten.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

Vandaag, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

Gisteren, 17:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

Gisteren, 16:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

Gisteren, 13:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

Vandaag, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

Vandaag, 09:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

Gisteren, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan