Noord-Brabant steekt 25 mln in binnensteden

24 oktober 2008, 13:46
De provincie Noord-Brabant stelt vijfentwintig miljoen euro beschikbaar voor het opknappen van de binnensteden van Breda, Helmond en Deurne. Zestien miljoen is ‘nieuw’ geld, de overige negen miljoen waren al gereserveerd voor een stedelijke kwaliteitsimpuls.

Mooier
‘Het provinciaal project Mooi Brabant is bedoeld om Brabant nog mooier te maken,’ zegt Karin Tuinman, woordvoerster van de provincie. Met het geld kunnen de steden hun centrum uitbreiden zonder dat grootschalige aanpassing nodig is. Zo zorgde het spoor in het verleden vaak voor een rafelige rand en een afscheiding binnen een stad. Extra onderdoorgangen en hoogwaardiger openbare ruimten moeten nu een nabijgelegen buurt bij het centrum ‘trekken’.

Kwaliteitsimpuls
Voor Breda was al eerder negen miljoen euro gereserveerd om de ‘stedelijke zone’ te verfraaien, maar krijgt er nu zes miljoen bij. De 15 miljoen wordt vooral besteed aan huizen en kantoren in het Havenkwartier en de Spoorzone, gebieden die volgens de provincie een ‘kwaliteitsimpuls’ verdienen.

Toekomst
De gemeente Deurne wil met de 5,3 miljoen euro die het heeft gekregen bedrijven die in de spoorzone zitten een betere toekomst bieden, ook moet een andere wijk die nu nog afgesloten van het centrum is met het centrum verbonden worden.

Winkelplein
Ook Helmond wil het centrum rond het spoor verfraaien en het winkelaanbod verbeteren. ‘Vijf miljoen gebruiken wij om het REW-gebouw te kopen en het te veranderen in het winkelplein,’ zegt Ton Cranenbroek van de gemeente Deurne. De overige zeshonderdduizend euro besteedt de gemeente aan het mooier maken van het viaduct naar het plaatselijke kasteel, aan de ‘andere kant’ van het spoor.’ Het onderdoorgang naar de kasteeltuin is nu ‘niet onguur’ zegt Cranenbroek, ‘maar wel erg eenvoudig qua aankleding’.

Binnensteden
Eerder kregen Bergen op Zoom, Tilburg en Roozendaal samen 31 miljoen om ook hun binnensteden aan te pakken. ‘Alles wat lelijk is moet mooi worden,’ zegt Tuinman.

Bron: Binnenlands bestuur

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Renovatie stadhuis Gouda krijgt eretitel Meesterrestauratie 2027

Gisteren, 16:22

Opgeleverde Aurora-gebouw van Piet Zanstra tijdens ADE open voor publiek

Gisteren, 14:35

Boijmans-directeur Ina Klaassen overleden

Gisteren, 13:40

RAU presenteert schetsontwerp voor gemeentehuis Het Hogeland

Gisteren, 11:35

Werelderfgoedcentrum Waddenzee dreigt failliet te gaan

1 uur geleden

Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

Gisteren, 15:31

DNB-president roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

Gisteren, 09:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

9 oktober, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

9 oktober, 9:26
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap