Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Overheid nog optimistisch over Zuidas-project

26 juni 2008, 10:37
De gemeente Amsterdam en het Rijk zijn er nog steeds optimistisch over dat zij het prestigieuze Zuidas-project samen met private partijen kunnen gaan realiseren. Dat maakten zij woensdag bekend na overleg over hun bouwplannen voor het gebied rond de zuidkant van de ringweg A10 rond de hoofdstad.

Vorige maand bleek dat de marktpartijen die kandidaat zijn om aan het project mee te doen de financiële risico's die ze zouden lopen te groot vinden. De gemeente en het Rijk gaan daarom deze zomer kijken hoe zij de plannen aantrekkelijker kunnen maken voor de zes banken, Schiphol en pensioenfonds ABP.

Met name de risicoverdeling van de infrastructuur is een punt van aandacht. Een deel van de snelweg A10 en een vier banen brede spoorlijn moeten namelijk onder de grond komen te liggen, met daarboven kantoren, woningen en voorzieningen. Dit plan staat bekend als het 'dokmodel'. Mogelijk neemt de overheid nu een groter deel van de financiële risico's hiervan op zich.

Het miljardenproject moet worden gerealiseerd door de nog op te richten Zuidas Onderneming. Volgens de oorspronkelijke plannen zouden gemeente en Rijk elk 20 procent van de aandelen daarin in handen hebben. De overige 60 procent waren ze van plan te veilen onder de acht marktpartijen.

De gemeenteraad nam woensdagavond een voorstel aan om te gaan onderzoeken wat de mogelijkheden zijn het project te realiseren met alleen publieke en semi-publieke partijen, zoals de provincie of ProRail.

Wethouder Maarten van Poelgeest (ruimtelijke ordening) zei dat dat wat hem betreft slechts een ‘terugvaloptie’ is. ,,Een publiek-private samenwerking heeft de voorkeur.”

De raad stemde verder in grote lijnen in met de stedenbouwkundige plannen van het stadsbestuur voor de Zuidas. Naast het ondergronds brengen van wegen en spoorlijnen, houden die onder meer in dat er 2,7 miljoen vierkante meter aan bedrijfsruimte, woningen en andere gebouwen komen. Daaronder zijn ook 5600 goedkope huurwoningen. Na de zomer kan de raad oordelen over de wijze van financiering van het project.

Bron: ANP, foto's: Zuidas

Andere nieuwsberichten

Vakwerk Architecten draagt met Camden Town bij aan Hyde Park

Gisteren, 11:37

Bouwstart van verticaal dorp in Shenzhen naar ontwerp van MVRDV

6 augustus, 10:06

De Playlist: Alex Kypriotakis-Weijers zingt en performt op karaokefeestjes

6 augustus, 9:15

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

5 augustus, 10:16

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap