Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: MoederscheimMoonen Architects
Copyright: MoederscheimMoonen Architects
Copyright: MoederscheimMoonen Architects

Excelsior vernieuwt stadion tot multifunctioneel complex

20 mei 2020, 12:26
Betaaldvoetbalclub Excelsior wil zijn stadion herontwikkelen tot een multifunctioneel complex. Naast de tot 6.500 plaatsen uitgebreide thuishaven voor de Rotterdamse eerstedivisionist is er ruimte voor functies als woningen, kantoren en een fitnesscentrum. MoederscheimMoonen Architects is verantwoordelijk voor het ontwerp van het vernieuwde stadioncomplex.

Het huidige stadion van Excelsior in Kralingen biedt plek voor 4.400 toeschouwers, maar als het aan de club ligt kunnen er over enkele jaren 6.500 voetbalfans terecht. Daarnaast komen er commerciële en maatschappelijke functies in het stadion, zoals flexkantoren, vergaderruimten, horeca, een gezondheidscentrum en een fitnesscentrum.

Ook worden er meer dan vierhonderd woningen gerealiseerd, in aparte volumes die op de hoeken van het stadion boven de overkapping worden geplaatst. Het gaat om appartementen voor studenten en een- en tweepersoonshuishoudens in de sociale huur, middenhuur en het dure segment. De totale hoogte van de appartementengebouwen wordt maximaal vijftig meter.

Gebiedsontwikkeling
MoederscheimMoonen Architects heeft samen met CULD tevens gewerkt aan deelopgaven die bij moeten dragen aan de totale gebiedsontwikkeling rond het stadion. Nabijgelegen voorzieningen als Arboretum Trompenburg, speeltuin Kralingen en de scouting kunnen bijvoorbeeld worden ingebed in de vernieuwde omgeving, waar bovendien veel groen is voorzien.

Verder moet de fietsers- en voetgangersroute tussen het sportcomplex en de naastgelegen Erasmus Universiteit worden versterkt. De Plaza, het centrale verblijfsgebied van de universiteit, wordt doorgetrokken naar het stadion en krijgt een groene en fietsers- en voetgangersvriendelijke inrichting. Onder de Plaza komt een parkeergarage voor onder meer de bewoners van de nieuwe appartementen, zodat auto’s zoveel mogelijk uit beeld blijven in het gebied.

Oostelijke entree
De gemeente Rotterdam staat positief tegenover de plannen, mede omdat ze kunnen bijdragen aan een betere oostelijke entree tot de stad. Als Excelsior met een ‘haalbare businesscase’ komt en de besluitvorming verloopt verder zoals gepland, zouden de vernieuwing van het stadion en de gebiedsontwikkeling in 2022 beginnen, laat de gemeente weten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

ANA ontwerpt woongebouw voor 55-plussers in Amsterdam-Zuidoost

1 uur geleden

KOW wint met Marker Woods tender voor nieuwe wijk Eschmarkerveld

3 uur geleden

Bouw The Emerald in Bajeskwartier van start

4 uur geleden

Spoorwegverleden inspireert ontwerp woonblok Wisselspoor 10 in Utrecht

Vandaag, 12:17

Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven

2 uur geleden

Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

Vandaag, 09:34

Nieuw keurmerk voor inspectie- en adviesbedrijven binnenklimaat

Gisteren, 14:00

Kabinet trekt enkele miljarden uit voor nieuw windpark op zee

Gisteren, 10:06

Aurélie Hachez en Job Floris in gesprek over verschil maken door details

3 april, 2:46

Organisaties bepleiten kortere procedures aanpak vol stroomnet

3 april, 11:22
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan