Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX
Expo A16 Rotterdam
Copyright: MDLX

Modulair en demontabel expogebouw voor A16 Rotterdam

10 maart 2020, 16:25
Op een parkeerplaats langs de A16 in Rotterdam kunnen bezoekers sinds vandaag een kijkje krijgen achter de schermen bij de aanleg van de nieuwe snelweg. In een tijdelijk gebouw, opgetrokken met een modulair houten systeem van MDLX, huist het bezoekerscentrum Expo A16 Rotterdam. Het paviljoen is ontworpen door Quist Wintermans Architekten; Kossmandejong is ontwerper van de expositie. 

Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) gaf een jaar geleden het officiële startsein voor de aanleg van de A16 Rotterdam. Dit wordt de verbinding tussen de huidige snelweg A16 en de A13 bij Rotterdam The Hague Airport.

Informeren over project
De nieuwe rijksweg wordt 11 kilometer lang en moet voor een vlottere doorstroming van het verkeer op de A13, A20 en omliggende wegen leiden, alsmede een vermindering van sluipverkeer. De nieuwe rijksweg wordt ingepast met grondwallen, een half verdiepte tunnel, geluidschermen en extra geluiddempend asfalt, meldt Rijkswaterstaat.

Afgelopen vrijdag was minister Van Nieuwenhuizen weer bij het project aanwezig, ditmaal om het bezoekerscentrum Expo A16 Rotterdam te openen. Het centrum is ontwikkeld door Rijkswaterstaat en bouwcombinatie De Groene Boog om omwonenden en andere geïnteresseerden zo goed mogelijk over het project te informeren.

Quist Wintermans Architekten is de architect van het gebouw en de expositie is ontworpen door Kossmandejong. Het gebouw en de expositie zijn integraal bedacht en ontworpen, vertelt Quist Wintermans Architekten.

Modulair en demontabel
Opdrachtgever en uitvoerder van het infrastructurele project weten dat overlast niet geheel is te vermijden, maar de effecten voor mens en milieu worden, zowel in het ontwerp als tijdens de bouw, zoveel mogelijk beperkt. Dat uitgangspunt is ook gehanteerd bij de realisatie van het bezoekerscentrum: reden waarom men bij het modulaire bouwsysteem van MDLX uitkwam, aldus de onderneming.

Het bouwsysteem is modulair, geprefabriceerd en bestaat grotendeels uit hout. Alle basisonderdelen van het systeem worden ‘droog’ gemonteerd en kunnen aan het einde van de gebruiksduur weer worden gedemonteerd. De parkeerplaats waar Expo A16 Rotterdam is opgetrokken, kan over vijf jaar zijn functie weer terugkrijgen, aldus MDLX.

Het systeem bestaat grotendeels uit hout. “Het Expo A16-gebouw bevat ongeveer 183 m3 beukenhout”, stelt MDLX. “Dit komt overeen met een opslag van circa 194.000 kg CO2.” Het gebruikte beukenhout is afkomstig uit Duitsland. MDLX is opgericht door Denoldervleugels Architects & Associates, Verhoeven Timmerfabriek, SIDstudio en VDW Ventures.

Expo en evenementen
Het bezoekerscentrum biedt onder andere een interactieve plattegrond waar bezoekers, informatie over meewerkende partijen en technische uitdagingen, een film over de geschiedenis van de noordoostrand van Rotterdam en modellen van objecten die straks langs de nieuwe snelweg zijn te zien.

Vanuit Expo A16 Rotterdam worden tevens diverse wandelingen en evenementen georganiseerd. Het paviljoen bevindt zich aan de rand van het Lage Bergse Bos en is met ingang van vandaag iedere dinsdag tot en met zondag geopend voor publiek.

Andere nieuwsberichten

Eerste bomen geplant bij Wonderwoods in Utrecht

26 mei, 1:36

Platform Woonopgave gelanceerd met scherpe analyse van woningbouwopgave

26 mei, 12:00

Demontabel kantoren- en laboratoriumcomplex Matrix ONE van MVRDV geopend

25 mei, 4:07

Rotterdam wil 30.000 woningen bouwen in Oostflank

25 mei, 3:03

Boek brengt brutalistische gebouwen in Nederland in kaart

25 mei, 3:56

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei, 2:06

Noord-Holland vraagt 1,2 miljard voor landelijk gebied

24 mei, 3:24

Amsterdam volgens Atlas aantrekkelijkste stad om in te wonen

24 mei, 9:39

Burgemeester vraagt om vergunningsplicht voor opkopen vastgoed

23 mei, 11:58

BNA: helft van bureaus verwacht daling opdrachten en omzet

23 mei, 10:17
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan