Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Herzog & de Meuron
Copyright: Herzog & de Meuron
Copyright: Herzog & de Meuron
Copyright: Herzog & de Meuron
Copyright: Herzog & de Meuron

Herzog & de Meuron ontwerpt museum Vancouver

6 oktober 2015, 11:18
Een museumgebouw uit gestapelde, houten volumes van verschillende omvang en hoogte: Vancouver Art Gallery heeft het voorlopig ontwerp van Herzog & de Meuron voor een tweede onderkomen openbaar gemaakt.

Het tweede gebouw voor de Vancouver Art Gallery moet in het centrum van de Canadese stad, slechts een paar blokken verwijderd van het bestaande onderkomen, worden gerealiseerd. Het gepresenteerde voorlopig ontwerp van Herzog & de Meuron is een gebouw met een sterk sculpturale vorm.

Herzog & de Meuron stelt voor om het gebouw te bekleden met hout. Ten eerste omdat het duurzaam is en ten tweede als verwijzing naar de architectuurgeschiedenis van de regio. Zo stonden aan het begin van de twintigste eeuw houten huizen van twee verdiepingen rond de beoogde locatie, Larwill Park.

Gestapelde volumes
Het ruim zeventig meter hoge gebouw omvat zeven publiek toegankelijke verdiepingen en twee ondergrondse lagen voor opslag en parkeergelegenheid. De Zwitserse architecten hebben een symmetrisch gebouw met een sterke verticaliteit ontworpen. De afwisseling van omvang en hoogte van volumes geeft het museum een nadrukkelijke aanwezigheid in het stadsbeeld.

De lager gelegen verdiepingen zijn kleiner en vooral transparant. De glazen gevels zorgen voor een relatie met de straat en maken de activiteiten in het museum zichtbaar voor voorbijgangers. De grotere volumes hebben de architecten hoger gesitueerd. Deze verdiepingen, waar met name de tentoonstellingsruimten zijn gesitueerd, hebben een geslotener gevelbeeld.

Tentoonstellingsruimten
Op de begane grond liggen een winkel, café, vrij toegankelijke tentoonstellingsruimte en een studiecentrum rond een open binnenhof. Dit binnenhof wordt dagelijks doorkruist door museumbezoekers en buurtbewoners, maar is ook geschikt voor de presentatie van installaties, concerten, filmvertoningen, en dergelijke.

De tentoonstellingsruimten op de hogere verdiepingen variëren in hoogte, grootte, lichtinval en uitzichten. Grote terrassen en overstekken bieden zowel open als overdekte ruimten op verschillende hoogtes, met uitzicht over de stad en op de North Shore Mountains.

Groei
Vancouver Art Gallery heeft in de afgelopen jaar zijn collectie met meer dan 250 procent en het bezoek met 350 procent zien groeien, volgens de directie.

Met het gebouw naar ontwerp van Herzog & de Meuron krijgt het museum er zo'n 79.000 vierkante meter tentoonstellingsoppervlak bij. Tevens moeten in het nieuwe gebouw een auditorium, een studiecentrum en kunstenaarsarchieven komen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cultuurfonds lanceert vierde Open Call Architectuur en Bouwkunst

Vandaag, 16:44

ECHO Urban Design presenteert stedenbouwkundig plan Annapark in Amstelveen

Vandaag, 14:41

Mecanoo deelt nieuwe foto's van De Nederlandsche Bank

Vandaag, 13:40

Inschrijving Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026 van start

Vandaag, 12:00

Utrecht wil tienduizend woningen bouwen in Stadseiland-Zuid

Vandaag, 15:38

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

Vandaag, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

Gisteren, 13:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

Gisteren, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25

Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

23 maart, 10:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan