Woningbouw Centrumeiland IJburg start in 2017

26 maart 2015, 17:24
De gemeente Amsterdam wil in 2017 beginnen met woningbouw op het Centrumeiland bij IJburg. Er wordt gekozen voor kleinschalige ontwikkeling met maximale ruimte voor zelfbouw. Het volgend jaar opgeleverde eiland heeft een capaciteit van duizend tot maximaal 1200 woningen.

Dat meldt de gemeente Amsterdam donderdag, nadat het eerder deze week de zogeheten startvisie heeft vastgesteld. Op het eiland komen ook stranden, voorzieningen en routes langs de oevers om te wandelen, sporten en recreëren. “Met Centrumeiland hebben we naast de woningbouwambitie ook als doel om een gezond ingerichte wijk te creëren”, zegt wethouder Eric van den Burg.

“Een buurt die door haar inrichting bewoners en bezoekers stimuleert om meer te bewegen. Met de bouw van Centrumeiland creëren we zo een unieke mogelijkheid om vanaf het begin in te zetten op een gezonde openbare inrichting. Ik denk dan bijvoorbeeld aan goede routes voor fietsers, voetgangers en hardlopers. De bewegende stad begint straks op Centrumeiland”, aldus de VVD-wethouder ruimtelijke ordening.

Verder wordt het Centrumeiland een energieneutraal eiland en ligt de focus op ‘waterbestendig’ bouwen. Dit betekent dat de woningen de natuurlijke doorstroming van het water niet mogen belemmeren. De startvisie, waarin onder meer de ideeën en aanbevelingen vanuit het project Stad in Zicht zijn meegenomen, vormt de aanzet voor het later gepresenteerde stedenbouwkundig plan.

In 2013 was de planvorming voor het Centrumeiland stilgelegd wegens grote financiële risico's, maar de aanleg van het eiland is wel doorgegaan. In 2016 moet het eiland er liggen, waarna een jaar later dus de eerste woningen gebouwd kunnen worden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan