Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Zoektocht nieuwe Rijksbouwmeester gestart

12 maart 2015, 14:45
Het Rijksvastgoedbedrijf is begonnen met de zoektocht naar een nieuwe Rijksbouwmeester. Sinds donderdag staat een functieprofiel online, waarop geïnteresseerde kandidaten kunnen reageren. De opvolger van Frits van Dongen krijgt een voltijdsfunctie.

Ook moet hij of zij een code om belangenverstrengeling bij de uitvoering van nevenwerkzaamheden te voorkomen ondertekenen. Van Dongen is vorig jaar opgestapt omdat hij wilde voorkomen dat er een schijn van belangenverstrengeling zou ontstaan, naar later bleek omdat hij adviseur is voor een van de meedingende consortia bij de aanbesteding voor het Haagse Spuikwartier.

Voorheen was het ambt van Rijksbouwmeester een deeltijdsbaan, waarnaast de betreffende architect actief diende te blijven in de praktijk. De nieuwe adviseur voor rijksgebouwen en de ruimtelijke inrichting van Nederland verbindt zich voor een periode van drie tot vijf jaar voltijds aan deze betrekking.

“De nieuwe Rijksbouwmeester moet een zeer ervaren architect zijn met een uitgebreid portfolio, een gezaghebbend deskundige in de wereld van stedenbouw, landschapsinrichting en architectuur. Ook moet hij affiniteit hebben met onderwerpen als herbestemming/transformatie, energietransitie en infrastructuur”, meldt het Rijksvastgoedbedrijf.

Zwaartepunt verschoven
In het functieprofiel valt nog te lezen dat het zwaartepunt van de opgave voor de Rijksbouwmeester is verschoven ‘van nieuwbouw naar renovatie en transformatie en naar advisering over ruimtelijke ontwikkeling in de brede zin van het woord’.

“Door de bovenregionale opgaven, zoals demografische ontwikkelingen (krimp of juist groei), duurzaamheid en waterhuishouding wordt de Rijksbouwmeester met de andere leden van het CRA steeds meer een publiekgeoriënteerde richtinggever”, zo staat in het funtieprofiel.

“De Rijksbouwmeester zoekt antwoorden op vragen die voortkomen uit de hiervoor genoemde ontwikkelingen en denkt door de inzet van ontwerpend onderzoek mee over de vraag hoe de herbestemming van rijksvastgoed past in de ruimtelijke ontwikkeling. Dit betekent dat de Rijksbouwmeester steeds meer als een verbindende schakel tussen beleid en praktijk gaat functioneren.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Powerhouse Company wint aanbesteding voor verbouwing Vista College Maastricht

2 uur geleden

Stedelijk Museum organiseert tentoonstelling over ontwerper Kho Liang Ie

3 uur geleden

Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond

10 april, 3:38

Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan

10 april, 2:16

AFM: funderingsproblemen bij bijna 220.000 woningen

1 uur geleden

Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

Vandaag, 09:17

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

10 april, 4:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

10 april, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

10 april, 9:31

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

9 april, 12:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan