Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers

Kantoorinterieur met diepzwarte corridors opgeleverd

22 augustus 2014, 11:45
In een nieuw kantoorgebouw naar ontwerp van VMX Architects in de Amsterdamse Houthavens heeft i29 interior architects een interieur ontworpen dat aansluit bij zowel de rauwe architectuur als het industriële verleden van het gebied. De corridors in de kantoorruimte hebben een diepzwarte kleur gekregen.

De Amsterdamse Houthavens worden stap voor stap getransformeerd tot een nieuw stedelijk gebied, met aan de stadskant een woongebied en richting de haven een werkgebied. In dit werkgebied is enkele jaren geleden een kantoorgebouw opgeleverd naar ontwerp van VMX Architects. Dit kantoorgebouw karakteriseert zich door enorme, voorover hellende bandramen, die een breed uitzicht bieden over de haven.

Voor mediabedrijf MediaXplain heeft i29 in het kantoorgebouw van VMX Architects een interieur ontworpen dat verwijst naar het industriële verleden van het voormalige havengebied. Voortbouwend op het gebouwskelet, met zijn rauwe betonnen wanden en open plattegrond, heeft i29 een interieur voorgesteld met bijpassende materialen: grof eikenhout, zwarte wanden en meubels, speciaal ontworpen ‘betonnen’ vloerbedekking, een grijs akoestisch plafond, en een grote industriële trap die de twee kantoorverdiepingen het mediabedrijf met elkaar verbindt.

Diepzwarte corridors
Om optimaal te profiteren van het uitzicht is de kantoorruimte langs de bandramen volledig open gehouden en zijn de persoonlijke kantoorruimtes, vergaderruimtes en printerruimte in een strook achterin het gebouw verzameld. De verschillende gebieden in de kantoorruimte worden met elkaar verbonden door een corridor met volledig zwarte wanden, plafond en vloer. Gezien vanuit het open kantoorlandschap functioneert deze corridor als een ‘bioscoop’ waar op projectieschermen allerlei digitaal werk te zien is dat het mediabedrijf voor zijn klanten heeft ontwikkeld.

i29 interior architects verzorgde eerder het interieur van de door VMX Architects ontworpen huisvesting voor Combiwerk in het buitengebied van Delft. “Dit is een nieuw project waarin beide bureaus succesvol de krachten gebundeld hebben om architectuur en interieurarchitectuur naadloos met elkaar te integreren”, stelt i29 in een verklaring. Of beide bureaus in de toekomst vaker samen wensen op te trekken wordt er niet bij vermeld, maar het ligt in de lijn der verwachting.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

2 uur geleden

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap