Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Copyright: i29 interior architects - Combiwerk ( i29 interior architects)
Copyright: Cube architecten - Kantoor gemeente Amsterdam ( Yvonne Lukkenaar)
Copyright: Studio Valkenier - Stadstimmertuin ( Marjolein Blom)
Copyright: Concrete - Mazzo ( Ewout Huibers)
Copyright: OMA - nhow hotel in De Rotterdam ( Peter Tijhuis)
Copyright: Studio Groen+Schild - Hoofdkantoor TenneT ( Studio Groen+Schild)
Copyright: OMA - Hoofdkantoor G-Start RAW ( G-Star RAW)
Copyright: Concrete - citizenM ( Richard Powers)
Copyright: Benthem Crouwel Architekten - Fletcher Hotel ( Michael van Oosten)
Copyright: D/Dock - Google ( Alan Jensen)
Themaperiode ‘Interieur’ van start
29 september 2014, 13:01
Van eind september tot begin december staat bij Architectenweb het thema 'Interieur' centraal. Juist het interieurontwerp kan ervoor zorgen dan mensen zich al direct bij binnenkomst ergens prettig voelen. Op de werkvloer kan interieurontwerp mensen stimuleren in verschillende houdingen te werken.
Het thema ‘Interieur’ wordt door de redactie van Architectenweb crossmediaal uitgewerkt, met een serie artikelen op Architectenweb.nl, discussies op social media zoals LinkedIn, twee ontbijten, een congres, en een speciale editie van Architectenweb magazine.
De themaperiode ‘Interieur’ wordt mede mogelijk gemaakt door
Gispen
,
KONE
,
Baars & Bloemhoff
en
ETC Expo
, en wordt ondersteund door
Techcomlight
en
Glassolutions
.
Nieuwe opgaven
Juist het interieurontwerp kan ervoor zorgen dat mensen zich ergens direct prettig voelen. Hospitality is een steeds belangrijker ontwerpopgave. Een anoniem treinstation kan via interieurontwerp getransformeerd worden tot een gezellige woonkamer. De entree van een bedrijfsgebouw kan zo vormgegeven worden dat bezoekers zich direct welkom voelen en tegelijkertijd iets meekrijgen van de bedrijfsidentiteit. De inrichting van een hotellounge, restaurant of café kan ervoor zorgen dat mensen zich in de ruimte, ook als het er druk is, langdurig prettig voelen.
Het welbevinden van mensen op de werkvloer staat ook opnieuw sterk in de belangstelling. Nieuw onderzoek wijst uit dat het langdurig in dezelfde houding zitten zeer ongezond is en dat een slechte akoestiek in open kantoorlandschappen zeer schadelijk is voor de arbeidsproductiviteit. Goed interieurontwerp kan hier een groot verschil maken. Een diversiteit aan werkplekken (van zittend tot staand) kan mensen uitnodigen gedurende de dag van plek en houding te wisselen. Compartimentering van de ruimte en slimme voorzieningen in vloer, plafond en meubels kunnen voor een oase van rust op de werkvloer zorgen. Het Nieuwe Werken wordt zo Het Gezonde Werken.
Stuur jouw project in!
Heb je onlangs een interieur ontworpen of gerealiseerd? Stuur dit project dan nu op naar de redactie van Architectenweb:
redactie@architectenweb.nl
.
Als onderdeel van de themaperiode ‘Interieur' organiseert Architectenweb de volgende evenementen:
Ontbijt: Hospitality
Een ontbijt is een expertmeeting van architecten, interieurarchitecten, adviseurs, opdrachtgevers en aannemers onder leiding van de redactie van Architectenweb. Bij het ontbijt wordt kennis gedeeld en worden netwerken met elkaar verbonden.
In het eerste ontbijt wordt ingezoomd op de elementen die ervoor zorgen dan mensen zich in een ruimte prettig voelen: bij binnenkomst, maar ook bij (langdurig) verblijf. Hoe kan het ontwerp van toegangen, entreehallen, foyers, lounges, restaurants, cafés en dergelijke ervoor zorgen dat mensen zich lekker voelen in een ruimte? Hoe kan de keuze van materialen, de ruimtelijke indeling, kleurgebruik, prints, verlichting en akoestiek hieraan bijdragen?
Ben jij als architect, interieurarchitect, adviseur of opdrachtgever betrokken bij interieurprojecten en wil je jouw kennis delen en jouw netwerk vergroten? Meld je dan nu aan voor het ontbijt via
redactie@architectenweb.nl
. Aan het ontbijt kunnen maximaal 15 personen deelnemen. Indien nodig zal de redactie een selectie uit de aanmeldingen maken. In die selectie zal gestreefd worden naar een mix verschillende disciplines.
Donderdag 23 oktober 2014
Tijd: 9:00u tot 10:30u (zaal open 8:45u)
Locatie: Architectenweb (Pedro de Medinalaan 1, Amsterdam)
Toegang: Gratis
Ontbijt: Het Nieuwe Werken
In het tweede ontbijt wordt ingezoomd op de ontwikkelingen rond Het Nieuwe Werken. Wat zijn de ervaringen hiermee tot nu toe? Waar gaat het nog weleens mis? Hoe kan de akoestiek het beste opgelost worden? En hoe kunnen werknemers gestimuleerd worden gedurende de dag in verschillende houdingen te werken? Welke instrumenten kunnen hiervoor ingezet worden?
Ben jij als architect, interieurarchitect, adviseur of opdrachtgever betrokken bij interieurprojecten en wil je jouw kennis delen en jouw netwerk vergroten? Meld je dan nu aan voor het ontbijt via
redactie@architectenweb.nl
. Aan het ontbijt kunnen maximaal 15 personen deelnemen. Indien nodig zal de redactie een selectie uit de aanmeldingen maken. In die selectie zal gestreefd worden naar een mix verschillende disciplines.
Donderdag 6 november 2014
Tijd: 9:00u tot 10:30u (zaal open 8:45u)
Locatie: Architectenweb (Pedro de Medinalaan 1, Amsterdam)
Toegang: Gratis
Het Grote Interieurcongres
Half november zal er een congres plaatsvinden over de laatste stand van zaken op het gebied van interieurontwerp, met vooraanstaande architecten, interieurarchitecten, adviseurs en opdrachtgevers als sprekers. Meer informatie over het precieze programma van het congres volgt binnenkort.
Themanummer Architectenweb magazine
Tegen het einde van de themaperiode ‘Interieur’ zal een speciale editie van Architectenweb magazine verschijnen waarin het thema met projectbeschrijvingen, interviews en achtergronden verder wordt uitgediept. Ook hiervoor kun je projecten aan de redactie van Architectenweb voorleggen via:
redactie@architectenweb.nl
.
#ThemaInterieur
Sociale media spelen een steeds belangrijkere rol in het vakdebat. Gedurende de themaperiode ‘Interieur’ zal de redactie van Architectenweb dit debat op Twitter, LinkedIn en Facebook voeden met oproepen, stellingen en polls. Volg Architectenweb op
Twitter
en houd daarbij de hashtag #ThemaInterieur in de gaten. Meld je aan voor de actieve groep van Architectenweb op
LinkedIn
. En like Architectenweb op
Facebook
.
Trefwoorden
kone
baars & bloemhoff
themaperiode
comfort
het grote interieurcongres
het gezonde werken
ontbijt
het nieuwe werken
hospitality
gispen
gezondheid
interieur
Best gelezen
1
Buikslotermeerplein in Amsterdam-Noord krijgt zeventig meter hoge woontoren
woensdag, 22 oktober
2
Nieuw woongebouw op plek befaamde elektronicazaak Rotterdam-Noord
maandag, 20 oktober
3
De Louise van De Zwarte Hond combineert sociale woningbouw met kwaliteit en duurzaamheid
maandag, 20 oktober
4
Timpaan en VenhoevenCS winnen tender woonzorgproject in Vlaardingen
dinsdag, 21 oktober
5
Lezingenprogramma Architect@Work met onder andere Hannah Schubert (B+B) en Stijn de Weerd (Beyond Space)
dinsdag, 21 oktober
Gerelateerde nieuwsberichten
Architectenweb houdt Het Grote Interieurcongres
21 oktober 2014
Het Grote Interieurcongres is uitverkocht
13 november 2014
Het Grote Interieurcongres: gezondheid en bewezen beleving
19 november 2014
Ontbijten rond hospitality en Het Nieuwe Werken
8 oktober 2014
Benthem Crouwel en Google op Het Grote Interieurcongres
28 oktober 2014
Multifunctioneel Volkshotel geopend
3 juli 2014
Kantoorinterieur met diepzwarte corridors opgeleverd
22 augustus 2014
Getransformeerde Stadsdrukkerij geopend
2 september 2014
Groen+Schild wint prijs met interieur TenneT
17 september 2014
Interieurontwerp met inbreng van gebruiker
27 augustus 2014
Vechtclub XL opent officieel de deuren
16 september 2014
Google: het gezonde kantoor
19 maart 2014
Van Loon: “Van mij mag het nog wel wat rauwer”
28 maart 2014
Architectenweb houdt Het Grote Interieurcongres
21 oktober 2014
Het Grote Interieurcongres is uitverkocht
13 november 2014
Het Grote Interieurcongres: gezondheid en bewezen beleving
19 november 2014
Ontbijten rond hospitality en Het Nieuwe Werken
8 oktober 2014
Benthem Crouwel en Google op Het Grote Interieurcongres
28 oktober 2014
Multifunctioneel Volkshotel geopend
3 juli 2014
Kantoorinterieur met diepzwarte corridors opgeleverd
22 augustus 2014
Getransformeerde Stadsdrukkerij geopend
2 september 2014
Groen+Schild wint prijs met interieur TenneT
17 september 2014
Interieurontwerp met inbreng van gebruiker
27 augustus 2014
Vechtclub XL opent officieel de deuren
16 september 2014
Google: het gezonde kantoor
19 maart 2014
Van Loon: “Van mij mag het nog wel wat rauwer”
28 maart 2014
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Loer Architecten, Fletts en Kleurrijk Wonen zetten volgende stap in sociale woningbouw in hout
14 minuten geleden
Woningcorporatie Kleurrijk Wonen en Fletts bouwden in Culemborg een duurzaam, houten appartementengebouw met een innovatief 2D-bouwconcept naar ontwerp van Loer Architecten
Architectonische installatie als scenografie voor tentoonstelling kunstenaar
1 uur geleden
Voor het Gallo-Romeins Museum in het Vlaamse Tongeren ontwierp Atelier Leise uit Maastricht de scenografie voor een tentoonstelling.
Haags schoolgebouw Eduard Cuypers gerenoveerd en uitgebreid met nieuwbouw
4 uur geleden
In Den Haag is naar ontwerp van DP6 de basisschool Heilig Hart gerenoveerd en uitgebreid met nieuwbouw.
Groosman presenteert ontwerp gezondheidscentrum in Mijdrecht
Vandaag, 10:48
Behalve een gezondheidscentrum omvat het complex 42 zorgappartementen en 27 aanleunwoningen. Het gebouw bestaat uit drie bakstenen volumes met elk een eigen programma en oriëntatie.
Inschrijving Neprom-prijs 2026 geopend
2 uur geleden
De tweejaarlijkse prijs is bestemd voor hoogwaardige en vernieuwende locatieontwikkeling.
Partijen eens over minder regels en procedures in woningbouw
Vandaag, 09:28
De aanpak van de woningnood is voor veel kiezers het belangrijkste thema voor deze verkiezingen.
Provincies: bouw van half miljoen woningen dreigt stil te vallen
Gisteren, 15:08
De bouw van ongeveer 500.000 woningen dreigt de komende jaren vast te lopen, vooral door de stikstofimpasse en het overvolle elektriciteitsnet.
Maquette als onderdeel van expositie Amsterdam in Motion wordt geopend
Gisteren, 10:35
De maquette, onderdeel van de permanente tentoonstelling Amsterdam in Motion, is een cadeau aan de 750-jarige stad.
Provincies zetten in op natuurherstel tegen stikstofimpasse
22 oktober, 1:27
In 2030 moet zeventig procent van die natuurgebieden op orde zijn, vijf jaar later moet dat voor negentig procent gelden.
Renovatie Prinsenhof Delft kost negen miljoen meer dan eerder begroot
22 oktober, 9:33
Dat komt onder meer doordat bouwmaterialen en energie duurder zijn geworden en door ‘schaarste aan gespecialiseerd vakmanschap’, meldt de gemeente.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur