Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Inzending Marke Oudleusen, winnaar tweede ronde JA Prijs
Inzending Marke Oudleusen, winnaar tweede ronde JA Prijs
Inzending Marke Oudleusen, winnaar tweede ronde JA Prijs
Inzending Energie Plus, 2e plek tweede ronde JA Prijs
Inzending kasco, 3e plek tweede ronde JA Prijs
Copyright: De winnaars van de Jonge QArchitecten Prijs ( René van den Burg)

AttB wint Jonge Architecten Prijs 2013

19 december 2013, 16:08
Beerd Gieteling, Jeroen van Aerle en Philippe Rol (AttB) zijn de winnaars van de Jonge Architectenprijs 2013. Dit drietal verzamelde over twee rondes de meeste punten van alle deelnemers. Alle Jan Mulder en Joost Boshuizen (StudioZwart Architecten) wonnen de tweede ronde.

Dit is donderdag samen met de uitslag van de Architect van het Jaar Prijs bekendgemaakt in Amsterdam. AttB had de eerste ronde met ruime voorsprong gewonnen, waardoor een elfde plek in de tweede ronde ze niet van de JA Prijs 2013 kon weerhouden. Ongelukkigerwijs komen ze niet in aanmerking voor een concrete opdracht.

De tien hoogst genoteerde bureaus uit de tweede ronde mogen hun inzending namelijk presenteren aan een jury onder auspiciën van de opdrachtgever. De opgave was om vier tot zes energieneutrale woningen voor het noordwestelijke deel van een nieuwbouwlocatie in Oudleusen (gemeente Dalfsen).

Mulder en Boshuizen wonnen deze ronde met de inzending ‘Marke Oudleusen’, waarbij zes woningen zijn ontworpen die qua materialisatie zijn gebaseerd op de lokale ‘Hallehuizen’-typologie. De huizen zijn dankzij geprefabriceerde ‘damp-open’ houtskeletbouw prefab elementen energieneutraal.

Tweede in deze ronde werden Chris Collaris en Teresa Avelia (WE D. WE B.), met hun inzending ‘Energie Plus’. De derde plek was voor Tjeerd Bloothoofd (Bloot Architecture), die het plan inzond.

Samen met nog zeven inzenders mogen de drie genoemde jonge architecten hun plan presenteren aan een jury. Deze zal drie plannen selecteren voor nadere uitwerking, waarna een ontwerp zal worden voorgedragen voor realisatie.

Ondanks hun lage notering eindigden de architecten van AttB met een ruime voorsprong in de eindrangschikking. Met 62,0 punten bleven ze Jasper Spigt (Domain Artchitecture), tweede plaats, 57,5 punten), Lars Hoogewerf/Tim van Beukering (Station-D Architects) en Jan Pieter Wenink/Ferdy Holtkamp (Wenink Holtkamp, gedeelde derde met 57 punten) voor.

Architectenweb is mediapartner van de Jonge Architectenprijs.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

Gisteren, 15:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

Gisteren, 14:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

Gisteren, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

Gisteren, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

Gisteren, 09:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap