Kunsthal wordt ‘duurzaam aantrekkelijk’

16 juli 2013, 16:44
De Kunsthal in Rotterdam wordt vanaf deze week verbouwd voor een bedrag van 6,2 miljoen euro. Het gebouw moet vooral duurzamer worden en aantrekkelijker om er meer geld mee te verdienen door onder meer het auditorium apart te kunnen verhuren.

Dat maakte de Kunsthal dinsdag bekend. Het gebouw van architect Rem Koolhaas heeft al langer problemen met energiezuinigheid en de exploitatie. “Het voldoet niet meer aan de energiebesparingsnormen van deze tijd. Daarom worden de technische installaties gerenoveerd volgens de nieuwste technieken”, aldus de Kunsthal.

Het gebouw wordt opgedeeld in verschillende compartimenten waardoor het klimaat, het comfort en energiebeheersing beter in de hand is te houden. Zo worden de glasgevels vervangen door beter isolerend glas. Verscheidene ingrepen moeten zorgen voor een energiebesparing van dertig procent.

“Energieconcern Eneco geeft garanties af voor wat betreft het onderhoud en de energiebesparing”, zegt de Kunsthal. Dat betekent dat de investering van 1,5 miljoen euro door het energiebedrijf wordt betaald en dat die rekening in 15 jaar wordt terugbetaald uit de besparingen op energie en onderhoud.

De Rotterdamse wethouder Antoinette Laan (cultuur) roemt de samenwerking met de partijen die de verbouwing voor hun rekening nemen. “Dit is echt een schoolvoorbeeld van hoe we voortaan de zaken moeten regelen.”

“Alle partners pakken hun deel: de gemeente, de Kunsthal, maar ook een aantal bedrijven investeert. Hierdoor behoudt de Kunsthal voor de toekomst zijn functie voor de stad, wordt het gebouw duurzaam en is het beter te exploiteren. Dit verdient navolging.”


Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cityförster, PosadMaxwan en gemeente Rotterdam presenteren onderzoeksproject over Carbon-Based Urbanism

Gisteren, 17:30

Expositie over Vlaams Bouwmeesterschap bOb van Reeth

Gisteren, 13:49

BDP ontwerpt multifunctionele accommodatie in Gorssel

Gisteren, 12:26

Provast kondigt bouwstart toren naast centraal station van Rotterdam aan

Gisteren, 10:48

EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

Gisteren, 14:30

Frustratie Zeeland over uitblijven verbetering spoor naar Gent

Gisteren, 11:57

Nieuwe architect-partners bij RoosRos Architecten

Gisteren, 11:03

Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

26 januari, 4:15

Nog drie tot zes miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

26 januari, 12:07

Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

26 januari, 10:27
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan