Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects

Wiel Arets Architects ontwerpt collegecampus

17 februari 2011, 10:27
Wiel Arets Architects ontwerpt het nieuwe Leiden University College The Hague, in het Anna van Buerengebouw nabij station Den Haag Centraal. Het moet wonen en studeren onder één dak bij station Den Haag Centraal mogelijk maken.

Naast collegezalen, verschillende gemeenschappelijke ruimtes, een restaurant en op de begane grond horeca komen er ook bijna vierhonderd studentenkamers in het gebouw. Wiel Arets Architects is verantwoordelijk voor het ontwerp. De inrichting van de openbare ruimte, het Anna van Buerenplein, wordt ontworpen en aangelegd door de gemeente.

Fortress Projectontwikkeling, de Universiteit Leiden en de gemeente Den Haag ondertekenen vanavond hiervoor de overeenkomsten. De bouw van het Leiden University College The Hague start nog dit jaar. Het gebouw moet voor het collegejaar 2013/2014 gereed zijn.

Paul van der Heijden, rector magnificus en voorzitter van het College van Bestuur Universiteit Leiden, is verheugd over het project: "Het internationale karakter van het University College past uitstekend bij deze stimulerende omgeving: in het hart van Den Haag waar onze studenten in het college kunnen wonen en studeren. De sfeer is grootstedelijk en modern, de Koninklijke Bibliotheek, vele ministeries en het station zijn om de hoek. We zijn erg content met deze locatie."

Liberal Arts & Sciences
In het gebouw komt de permanente vestiging van de studierichting Liberal Arts & Sciences die (inter)nationale studenten opleidt voor posities bij internationale instanties. Deze studie volgen betekent leren en wonen op één plek; naast collegegeld betaalt de student ook voor de huisvesting.

Het gebouw aan het Anna van Buerenplein biedt voldoende ruimte voor de campusfunctie en ligt nabij de Campus Den Haag, de nevenvestiging van de Universiteit Leiden aan de Lange Houtstraat en het Lange Voorhout.

Levendige hotspot
Hiermee wordt over twee jaar het stationsgebied van Den Haag Centraal een grote studenten hotspot. Zo is de verwachting dat de studenten het Anna van Buerenplein ook na kantoortijd wat leven gaan geven.

Aldus directeur ontwikkeling Fortress, Bas Maingay: "In belangrijke mate zal het Anna van Buerengebouw - met de Universiteit Leiden en haar studenten als gebruiker - bijdragen aan het ontstaan van een nieuw levendig gebied. Omringd door New Babylon, de openbaarvervoer terminal, de Koninklijke Bibliotheek, het Nationaal Archief, het Letterkundig Museum, zal het gebouw de spil worden van een fantastisch nieuw plein."

Den Haag Nieuw Centraal
Het universiteitsgebouw maakt onderdeel uit van de vernieuwing van het stationsgebied van Den Haag Centraal waaraan door de gemeente, NS, ProRail, New Babylon en Fortress wordt gewerkt onder de naam 'Den Haag Nieuw Centraal'.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

Gisteren, 15:15

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

Gisteren, 13:57

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

Gisteren, 11:05

Vincent Bijlo en Berlage Saxophone Quartet brengen iconisch ontwerp van Berlage tot leven

17 februari, 3:50

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

Gisteren, 16:29

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

Gisteren, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

Gisteren, 09:09

Nederland en Vlaanderen maken afspraken over stikstofuitstoot

17 februari, 2:51

Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

17 februari, 10:39

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

16 februari, 1:34
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan