Jo Coenen voorzitter stichting Jos. Bedaux

8 juli 2009, 14:13
De erven van Jos. Bedaux hebben de officiële oprichting van een stichting voor de in 1989 overleden architect aangekondigd. Jo Coenen is benoemd tot voorzitter. Dat maakte Thomas Bedaux, kleinzoon van de Tilburgse architect, bekend.

De Stichting Jos. Bedaux Architect heeft als doel om het erfgoed van de naamgever te behouden. Daartoe gaat ze allerlei middelen inzetten, zoals het begeleiden van eigenaren van de door hem ontworpen gebouwen bij het in stand houden en onderhouden van de bouwwerken.

Het jaar 2010 wordt erg belangrijk voor de stichting, omdat het op 18 april van dat jaar precies een eeuw is geleden dat de medenaamgever van Bedaux de Brouwer Architecten is geboren. Die dag wordt er een archief van honderd bouwwerken (een zogenaamde top 100) overgedragen aan het Nederlands Architectuurinstituut (NAi).

Op dezelfde datum zal ook de BONAS-publicatie Jos. Bedaux Architect gepresenteerd worden, geschreven door Christel Leenen met een bijdrage van Hans Ibelings. In deze publicatie verschijnt een volledig overzicht van alle werken en een poging tot het plaatsen van Bedaux in de architectuurhistorie.

In het NAI zal tegelijkertijd een kleine tentoonstelling georganiseerd worden waarbij belangwekkend materiaal uit het verworven archief aan het publiek getoond wordt. Tevens zal die dag een speciale website voor Jos. Bedaux officieel in gebruik genomen.

In Tilburg wordt eveneens op 18 april door stichtingvoorzitter Coenen een grote overzichtstentoonstelling over het werk van Bedaux in zijn opus magnum, het hoofdgebouw van de universiteit, geopend. Het hele gebouw staat gedurende 3 maanden voor deze tentoonstelling ter beschikking.

Gedurende de tentoonstelling in Tilburg en als verlengstuk ervan zullen op een viertal zondagen projecten van Jos. Bedaux ter bezichtiging geopend zijn.

Los van deze manifestatie zullen op dezelfde datum in Goirle, waar Bedaux het grootste deel van zijn leven gewoond heeft bakstenen kunstwerken van Reinoud van Vught getiteld ‘De echo van Bedaux’ onthuld worden.

In het stichtingsbestuur zitten naast Coenen George Bedaux (secretaris en penningmeester), Mariet Willinge (tot voor kort hoofd Afdeling Collectie NAI), Martien Jansen (architect), Aart Oxenaar (directeur Academie van Bouwkunst Amsterdam ), Jacq. de Brouwer en (architect) Thomas Bedaux (architect).

Bron: Thomas Bedaux

Andere nieuwsberichten

Eerste bomen geplant bij Wonderwoods in Utrecht

26 mei, 1:36

Platform Woonopgave gelanceerd met scherpe analyse van woningbouwopgave

26 mei, 12:00

Demontabel kantoren- en laboratoriumcomplex Matrix ONE van MVRDV geopend

25 mei, 4:07

Rotterdam wil 30.000 woningen bouwen in Oostflank

25 mei, 3:03

Boek brengt brutalistische gebouwen in Nederland in kaart

25 mei, 3:56

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei, 2:06

Noord-Holland vraagt 1,2 miljard voor landelijk gebied

24 mei, 3:24

Amsterdam volgens Atlas aantrekkelijkste stad om in te wonen

24 mei, 9:39

Burgemeester vraagt om vergunningsplicht voor opkopen vastgoed

23 mei, 11:58

BNA: helft van bureaus verwacht daling opdrachten en omzet

23 mei, 10:17
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan