Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Material District 2026
Copyright: Viorica Cernica
Midden Nederland Hallen
Copyright: Next Venue
Midden Nederland Hallen
Copyright: Next Venue
Midden Nederland Hallen
Copyright: Next Venue

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

28 september, 15:43
Next Venue neemt de eventactiviteiten en het merk van MaterialDistrict over. Dat gaat de komende drie jaar gefaseerd gebeuren, laten beide partijen weten. Jeroen van Oostveen, eigenaar en drijvende kracht achter MaterialDistrict, blijft in die drie drie jaar nauw betrokken bij de verdere ontwikkeling en overdracht van het evenement.

Met de instap van Next Venue begint voor MaterialDistrict een nieuwe fase, melden de bedrijven. De inhoudelijke positie, het netwerk en de opgebouwde expertise rond duurzame materiaalinnovatie blijven de basis van het evenement. Daar komen de locaties en de evenementenervaring van Next Venue bij. De ambitie is om MaterialDistrict verder uit te bouwen, het inhoudelijke programma te versterken en een bredere groep professionals uit de bouwketen te bereiken.

Ondernemer Timo Kruft is oprichter en eigenaar van Next Venue. Voor de organisatie van MaterialDistrict werkt Kruft vanaf volgend jaar samen met Joinlii, geleid door Paul Verdult en Camille Janssen. Beiden hebben jarenlange ervaring met de ontwikkeling, positionering en organisatie van zakelijke vakbeurzen bij de Koninklijke Jaarbeurs.

“Ik heb bijna twintig jaar mijn ziel en zaligheid in MaterialDistrict gestopt”, zegt Van Oostveen. “Tegelijkertijd wilde ik het evenement minder afhankelijk maken van mijzelf en een partij vinden die het niet alleen kan voortzetten, maar ook verder kan uitbouwen. In Timo Kruft en Next Venue heb ik gevonden wat ik zocht.”

“MaterialDistrict is vanuit een sterke inhoudelijke overtuiging opgebouwd en heeft een positie die je niet zomaar opnieuw creëert”, laat Kruft weten. “Wij willen daarop voortbouwen. Met Joinlii als organisator, onze locaties en de ruimte om verder te investeren, kunnen we samen een volgende stap zetten zonder kwijt te raken wat MaterialDistrict bijzonder maakt.”

Andere activiteiten zelfstandig voortgezet
De overname betreft het merk en de fysieke eventactiviteiten van MaterialDistrict. De bestaande online, media- en uitgeefactiviteiten blijven bij Van Oostveen, worden zelfstandig voortgezet en krijgen op termijn een nieuwe naam.

De twintigste editie van MaterialDistrict vindt van 13 tot en met 15 april 2027 plaats in de Midden Nederland Hallen in Barneveld, onderdeel van Next Venue. Het evenement werd de afgelopen jaren in Utrecht georganiseerd. Voor de komende editie ontwikkelde curator Leonne Cuppen het thema Matter of How. Het bouwt voort op NextNow, het thema van 2026. Toen stond centraal dat veel duurzame materiaaloplossingen niet langer experimenteel zijn en in veel gevallen al direct toepasbaar zijn. De volgende stap is acceptatie en opschaling.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

21 minuten geleden

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

23 oktober, 11:35

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap