Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

Bouw markthal van MVRDV in Tainan van start

6 maart 2019, 12:11
In Tainan, Taiwan is gestart met de bouw van een overdekte groothandelsmarkt voor groente en fruit, ontworpen door MVRDV. De markthal, voorzien van een toegankelijk ‘landbouw’-dak, moet naast een plek voor handel ook een trekpleister voor dagjesmensen worden.

De Tainan Xinhua Fruit and Vegetable Market wordt ten oosten van de stad gerealiseerd. Op basis van de ervaringen met de Markthal in Rotterdam heeft MVRDV een goed geventileerde, hoge ruimte ontworpen. Tevens had het architectenbureau de wens er een landbouwpark van te maken, een gebouw dat een omreis waard is.

Handel onder heuvellandschap
De  markthal van Tainan is gunstig gelegen: boeren die hun waar op de markt willen verkopen, kunnen het gebouw goed bereiken vanaf de snelweg. Bezoekers kunnen ook per openbaar vervoer bij de markthal komen.

De Tainan Market is bijzonder functioneel en voldoet aan alle eisen voor het veilen, verkopen en kopen van de waren, aldus MVRDM. Het gebouw heeft  een open structuur en een hoog, golvend dak. Dit zorgt voor een goede koeling en geeft het gebouw tegelijkertijd het aanzicht van een terrasvormig heuvellandschap.

Terrassen met beplanting
Het golvende daklandschap is een voortzetting van de omgeving, legt MVRDV uit, maar mag ook gezien worden als een compliment aan de schoonheid van Tainan: de combinatie van landbouwgebied, boerderijen, bergen en stad. Het dak biedt bezoekers de mogelijkheid een moment te ontsnappen aan de hectiek van de handelsvloer en te genieten van het uitzicht.

Het dak is te betreden vanuit de oostelijke hoek, waar de terrassen het maaiveld raken Op elk terras wordt een ander gewas aangeplant. Zo komt er een ananas-, rijst-, rozen- en theeterras, aldus MVRDV.

Water kan omhoog worden gepompt en wordt op de terrassen zelf verzameld door middel van waterretentie.  De bezoekers vinden op de terrassen beschutting, banken en picknicktafels. Paadjes verbinden de terrassen onderling.

Aan een zijde van het gebouw zijn is een constructie van vier verdiepingen ontworpen. Hierin zijn de administratiekantoren van de markt, een restaurant en een tentoonstellingscentrum ondergebracht. Bovenin biedt de constructie een tweede toegang tot het dak.

Derde project
Het architectenbureau heeft de Tainan Xinhua Fruit and Vegetable Market ontworpen in samenwerking met het plaatselijke bureau LLJ Architects. De markthal is het derde grote project van MVRDV in Taiwan, laat het architectenbureau weten.

Momenteel wordt gewerkt aan de Tainan Axis, dat de herinrichting van twee straten en aanleg van een groen plein in het stadscentrum behelst. Ook hiervoor heeft MVRDV het ontwerp samen met LLJ Architects gemaakt. Onlangs won MVRDV met het ontwerp voor de Taipei Twin Towers de competitie om het stationsgebied van Taipei nieuw leven in te blazen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Elf nominaties voor Arie Keppler Prijs 2026

Vandaag, 11:52

De Playlist: Mees Wijnants houdt van klassieke muziek en queer techno

Vandaag, 10:35

Berninitoren van MIX architectuur vult aan en verrijkt

30 juni, 2:03

Office Overzee zet hergebruikt materiaal in bij kleine kunstenaarsstudio

30 juni, 12:19

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

Vandaag, 09:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30

Brabantse aanvragen elektriciteitsaansluitingen hard gestegen

30 juni, 9:26

Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

29 juni, 2:01

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan