Appartementen in voormalig KPMG-gebouw

12 januari 2016, 13:42
In het leegstaande deel van het voormalige KPMG-gebouw in Amstelveen komen drie- tot vierhonderd woningen. Het gaat om huurappartementen, die volgens Het Parool bestemd zijn voor hogere inkomens en bewaakt zullen worden. Daarmee komt een einde aan meer dan vijf jaar leegstand.

Accountantsbedrijf KPMG verliet het 50.000 vierkante meter omvattend pand in 2010 voor een bijna identiek gebouw een steenworp verderop. Sindsdien staat het voormalige hoofdkantoor voor een groot deel leeg. IT-bedrijf Atos huurt sinds enige tijd ruimte in de oostelijke zijde van het gebouw en zal dit ook na de herbestemming van het andere deel blijven doen.

Om de toekomstige woningen te kunnen huisvesten, heeft architect Marcel van der Schalk een nieuw ontwerp gemaakt. Zijn bureau heeft Architectenweb laten weten nog niets naar buiten te kunnen brengen tot de plannen in februari of maart worden voorgelegd aan de gemeenteraad van Amstelveen, maar op de website zijn al wel impressies te zien.

Volgens Het Parool zijn de woningen gericht op de hoogste inkomens en specifiek op die uit de grote expatgemeenschap in Amstelveen. Het gebouw krijgt een zekere mate van bewaking, al lijkt de term ‘gated community’ op dit moment wat voorbarig. Mogelijk komt er een hek, een parkeergarage met nummerbordherkenning en een huismeester, schrijft de krant.

A9
Eigenaar van De Bovenlanden, zoals het gebouw officieel heet, is de Duitse belegger CRI. Volgens de gemeente Amstelveen acht dit bedrijf een transformatie van kantoren naar woningen haalbaar, nu de plannen voor de verbreding en verdieping van de aangrenzende A9 vorm krijgen en ‘de financiële omstandigheden het toelaten’.

Wethouder Peter Bot (Ruimtelijke Ordening) is blij dat er een nieuwe functie in het vooruitzicht is gesteld voor het gebouw. “Amstelveen zit aan de grens van het bouwen van nieuwe wijken. Op het gebied De Scheg na, is er geen ruimte voor nieuwe woningbouw, zeker met het oog op beperkingen die uitbreiding van Schiphol mee kunnen brengen”, aldus de politicus.

“Transformatie tot woonfunctie zorgt voor verlevendiging van het gebied. Gebouw De Bovenlanden ligt centraal in Amstelveen en op loopafstand van voorzieningen in het Stadshart.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan