Max van Huut 'dicht bij gang naar rechter'

18 januari 2016, 16:19
Max van Huut kan zich niet vinden in het nieuwe ontwerp voor het voormalige hoofdkantoor van KPMG in Amstelveen. Ook heeft de ontwikkelaar volgens de architect verzuimd hem in te lichten over de aanpassingen aan het gebouw die in de nieuwe plannen worden voorgesteld. Van Huut zegt dicht tegen een gang naar de rechter aan te zitten.

Het voormalige hoofdkantoor van accountantsbedrijf KPMG is tussen 1988 en 1991 gebouwd naar ontwerp van Alberts & Van Huut. Marcel van der Schalk, die het nieuwe ontwerp voor het gebouw heeft gemaakt, fungeerde namens dit bureau als interieurarchitect.

‘Naar aanleiding van het zelfstandig verkrijgen van de interieur- en deels exterieuropdracht’ voor het betreffende gebouw heeft hij in 1994 zijn eigen bureau opgericht, zo valt te lezen op de website van MVDS Architecture.

Half december maakte de gemeente Amstelveen bekend dat er drie- tot vierhonderd appartementen in het gebouw komen, naast het hoofdkantoor van IT-bedrijf Atos dat al in het pand zit. Afgaande op de impressies krijgt het gebouw een flink gewijzigde uitstraling ten opzichte van de huidige situatie.

Gang naar de rechter
Max van Huut is zwaar ontstemd over deze gang van zaken en laat tegenover de lokale omroep RTVA weten dat zijn bureau dicht tegen een gang naar de rechter aan zit. In het interview zegt hij verder dat de ontwikkelaar noch MDVS Architecture hem op de hoogte heeft gesteld van de nieuwe plannen, wat volgens Van Huut wel zou moeten.

“We hebben contact gehad met een van de woordvoersters van de opdrachtgever en die zei we zijn nog maar met een concept bezig, maar nu wij via RTV Noord-Holland hebben gezien wat ze gaan doen, zeggen we: dit is geen concept meer, maar het is gewoon een volledig, bijna kant-en-klaar ontwerp. Dat reikt heel ver en het is niet netjes ”

Van Huut hoopt alsnog bij de plannen betrokken te worden, zeker als het gaat om de buitenkant. “Je kunt over de buitenkant van alles denken, maar wij zouden het volslagen anders doen. Ik hoop dat de opdrachtgever daar gevoelig voor is en dat die er ons nu bij gaat betrekken.

https://youtu.be/NO8ZmSFUg9U

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Masterplan voor Overvecht Centrum van PosadMaxwan zet in op meer verdichting, groen, levendigheid en inclusiviteit

Gisteren, 16:16

Maaseik wil Museum aan de Maas onderbrengen in kerk met uitbreiding

Gisteren, 15:25

Koen van Velsen stopt met zijn bureau

Gisteren, 11:48

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

Gisteren, 17:05

Fonds en meer ondersteuning voor collectieve wooninitiatieven

Gisteren, 13:11

Limburg wil miljoenenfonds voor groene investeringen inkrimpen

Gisteren, 09:32

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan