Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Ideeën over huizen voor vluchtelingen gezocht

18 december 2015, 9:46
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is op zoek naar mensen die (ver)nieuwe(nde) ideeën hebben over hoe en waar vluchtelingen kunnen wonen. Samen met Rijksbouwmeester Floris Alkemade roept het COA ontwerpers en studenten op innovatieve huisvestingsoplossingen voor asielzoekers te bedenken.

Het gaat erom dat er oplossingen komen 'die verder reiken dan de huidige huisvestingsvormen', aldus het COA. Alkemade denkt aan 'ontwerpkracht gecombineerd met nieuwe productietechnieken, materiaaltoepassingen en technische innovaties'.

Op dit moment worden vluchtelingen op zeer uiteenlopende plaatsen opgevangen. Onder meer in een tentenkamp bij Nijmegen, op vakantieparken en in voormalige kantoorpanden.

240.000 migranten
Nederland registreert volgend jaar ongeveer 240.000 immigranten, meldt het CBS vrijdag. Het gaat onder meer om asielzoekers. “Een deel van hen is nu al in ons land, een deel komt volgend jaar als asielzoeker of nareizend familielid van een asielmigrant”, aldus het CBS. Daarnaast gaat het om buitenlanders die hier voor het werk komen en om Nederlanders die terugkeren uit het buitenland.

Mede dankzij de immigranten stijgt de Nederlandse bevolking fors. Volgend jaar worden rond de 173.000 baby's geboren. Daar staat tegenover dat ongeveer 148.000 mensen doodgaan en dat circa 147.000 mensen Nederland zullen verlaten. Netto komen er dus ongeveer 113.000 mensen bij, de grootste groei sinds de eeuwwisseling.

Het aantal immigranten blijft ook in 2017 hoog. Daarna zakt het naar 185.000, verwacht het CBS. Dat is nog altijd twee keer zo veel als in 2005.

Nederland gaat begin volgend jaar door de grens van 17 miljoen inwoners. Rond 2035 komt Nederland boven de 18 miljoen mensen uit. Op dat niveau blijft de bevolking waarschijnlijk hangen. Door de vergrijzing gaan er namelijk meer mensen dood dan nu.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

Gisteren, 10:16

cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw

Gisteren, 09:33

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

4 augustus, 1:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

3 augustus, 9:15

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

Gisteren, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap