Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Rozet. Scagliolabrakkee / Neutelings Riedijk Architecten
Copyright: Rozet Scagliolabrakkee / Neutelings Riedijk Architecten
Copyright: Rozet, interieur. Katja Effting
Copyright: Het Energiehuis Dordrecht. Christiaan de Bruijne
Copyright: Het Energiehuis Dordrecht. Christiaan de Bruijne

Rozet verkozen tot BNA Beste Gebouw van het Jaar 2014

20 mei 2014, 17:51
Kennis- en kunstcomplex Rozet is verkozen tot BNA Beste Gebouw van het Jaar 2014. Paul Schnabel heeft dat namens de jury dinsdag 20 mei bekendgemaakt in het nieuwe TivoliVredenburg in Utrecht.

Het multifunctionele gebouw Rozet in Arnhem is ontworpen door Neutelings Riedijk Architecten; het interieur is ontworpen en uitgevoerd door een collectief van medewerkers van het voormalige Merkx + Girod. Rozet biedt onderdak aan de bibliotheek, het Kunstbedrijf, de Volksuniversiteit, de kunstuitleen, café-restaurant Momento en het Erfgoedcentrum.

Uit het juryrapport: ‘De opgave om op een langgerekte kavel, op de overgang tussen het historische centrum en het ontwikkelingsgebied Rijnboog, een huis te maken voor de bibliotheek, het kunstbedrijf, de kunstuitleen, de Volksuniversiteit en het Historisch Museum Arnhem was ingewikkeld. Maar met hun ontwerp voor Rozet - vernoemd naar de geveldecoratie - heeft Neutelings Riedijk de ‘puzzel’ subliem opgelost. Rozet is onmiskenbaar een icoon, een aanjager binnen de stadsontwikkeling, maar met zijn publieke interieur even goed een ontmoetingspunt en een podium voor stedelijke activiteiten.'

Architect Michiel Riedijk zei in een interview met Architectenweb in juni 2013 dat het architectenbureau een gebouw wilde maken dat niet ‘zo plastic’ zou zijn als veel andere eigentijdse gebouwen. De BNA verklaart dat Rozet bij de verkiezing tot Beste Gebouw van het Jaar 2014 nipt heeft gewonnnen van het Rijksmuseum.

In 2010 won Neutelings Riedijk Architecten voor hun volledig oeuvre ook al de BNA Kubus.

Publieksprijs
De Publieksprijs viel Het Energiehuis Dordrecht ten deel. Dit (eveneens) culturele gebouw is gehuisvest in een naar ontwerp van TenBrasWestinga getransformeerde energiefabriek. Op 14.400 vierkante meter totale vloeroppervlak biedt Het Energiehuis onderdak aan het ToBe cultuurcentrum, poppodium Bibelot, schouwburg Kunstmin en Muziektheater Hollands Diep.

De Publiekprijs, die dit jaar voor de tweede maal werd toegekend, is uitgereikt door Minister Stef Blok (Wonen).

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

24 juli, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap