Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: SS Rotterdam ( Hannah Anthonysz)
Copyright: Ritz Carlton Hotel ( Klaas Krijnen)
Ambassador Lounge
Hotelkamer

SS Rotterdam opent deuren voor publiek

11 februari 2010, 11:25
Aanstaande maandag opent de SS Rotterdam haar deuren voor het publiek. De voormalige ‘grande dame’ van de Nederlandse koopvaardij is in oude glorie hersteld om dienst te doen als publieke attractie en sociale impuls voor de wijk Katendrecht. Er hing wel een pittig prijskaartje aan de renovatie.

228 meter lang, 28 meter breed, dertien dekken, 38.745 ton staal, 1416 deuren, 1400 authentieke stoelen, zeven historische vleugels, tien architecten, zeventig kunstwerken en 518 (hotel)bedden. De organisatie achter SS Rotterdam komt cijfers tekort om haar trots te omschrijven.

De Rotterdam is het grootste passagiersschip dat ooit in Nederland is gebouwd. Na haar doop in 1958 verzorgde ze de trans-Atlantische lijndienst tussen haar thuishaven en New York. Bijzonder was dat ze op eenvoudige wijze tot cruiseschip kon worden omgebouwd.

Ook de inrichting, architectuur en de aanwezige kunst vormen Nederlands erfgoed. Bij de inrichting hielden luxe en functionaliteit elkaar in evenwicht. Deze unieke waarden zijn vanaf maandag weer terug te zien. Bij de renovatie van is VFD Architects betrokken.

In het schip zijn onder meer een theater, drie bars, twee restaurants, een hotel (257 kamer) en een dependance van het Maritiem Museum ondergebracht. Daarnaast is er parkeergelegenheid voor auto’s en touringcars, kunnen er evenementen worden gehouden en bevindt zich er volgens sommigen het mooiste terras van Nederland (uitzicht op de Erasmusbrug).

De SS Rotterdam vervult ook een sociale functie voor met name de jongeren in Katendrecht. Jaarlijks zullen er tachtig leerwerkplekken worden aangeboden, die emplooi bieden voor 240 stagiairs.

Het project heeft Woonbron echter wel in grote financiële problemen gebracht. De corporatie ging er vanuit dat de renovatie dertig miljoen euro zou kosten, maar dit bedrag liep uiteindelijk op tot meer dan 240 miljoen euro.

Dit leidde ertoe dat minister Eberhard van der Laan van WWI de corporatie eind 2008 onder toezicht stelde. Pas op 25 januari dit jaar, een week nadat bleek dat het schip voldoet aan alle veiligheidseisen, werd dit toezicht opgeheven.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

Vandaag, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

Vandaag, 09:15

Prestigieuze Duitse onderscheiding voor André Kempe en Oliver Thill

Gisteren, 12:30

Internationaal hoofdkantoor Fugro naar ontwerp van cepezed voltooid

Gisteren, 11:27

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

4 uur geleden

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

Gisteren, 09:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap