Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Onderzoekslab voor ontwerpers van start

11 september 2009, 0:07
Vandaag start de inschrijving voor de eerste ronde van het Onderzoekslab. De eerste honderd ontwerpers (architecten, landschapsarchitecten, stedenbouwkundigen) die momenteel door de crisis zonder werk zitten, zullen in dit Onderzoekslab ontwerpend onderzoek verrichten naar actuele vraagstukken zoals stedelijke verdichting, herbestemming en nieuw wonen in wijken.

Zo wordt de huidige ‘time out’ benut voor reflectie en verdieping en blijft creatief talent werken aan het mooier maken van Nederland. Rijksbouwmeester en een van de initiatiefnemers Liesbeth van der Pol: ,,Als we nu investeren, leggen we de basis voor een volgende bloeiperiode in de Nederlandse architectuur, landschapsarchitectuur en stedenbouw.”

Nederland komt uit een uiterst hectische tijd van plannen, projecten en ‘gisteren af’. Nu de druk van de ketel is door de recessie, kan ontwerpend onderzoek gedaan worden voor nieuwe inspiratie, innovaties en nieuwe samenwerkingsvormen. Door ontwerpers en gegeven de multidisciplinaire opgaven ook door aanverwante disciplines.

Dat is de missie van ‘Nederland wordt anders’, een samenwerking die de ministeries van VROM, WWI en OCW, de gemeenten Rotterdam, Utrecht en Den Haag, TU Delft en TU Eindhoven, Stimuleringsfonds voor Architectuur en de brancheorganisaties van projectontwikkelaars en woningbouwcorporaties NEPROM en Aedes in juli 2009 zijn aangegaan.

Gelijktijdig met de start van de eerste ronde van het Onderzoekslab wordt op 11 september 2009 de website www.nederlandwordtanders.nl gelanceerd. Op deze site staan de onderzoeksvragen, worden potentiële deelnemers voor het Onderzoekslab uitgenodigd en worden de andere activiteiten van ‘Nederland wordt anders’ toegelicht. De komende tijd zullen de resultaten van het Onderzoekslab ook hierop gepresenteerd worden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

André Kempe: ‘Het ging Oliver Thill om het geven van betekenis’

Gisteren, 19:15

TconcepT transformeert voormalig warenhuis in Offenbach tot bibliotheek

Gisteren, 15:54

Werkstatt gaat verder zonder medeoprichter Niels Groeneveld

Gisteren, 14:49

Binationaal ontwerpteam buigt zich over waterhuishouding Cartagena in Colombia

Gisteren, 13:43

Kunstmuseum in Den Haag moet worden verbouwd

Gisteren, 16:32

Coen van Oostrom benoemd tot nieuwe voorzitter VNO-NCW

Gisteren, 12:23

Rapport: lokaal klimaatbeleid schiet nog tekort

Gisteren, 10:25

Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

5 maart, 11:37

Onderzoek: zeespiegel kustgebieden hoger dan in studies aangenomen

5 maart, 9:13

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

4 maart, 12:24
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan