UNStudio wint aanbesteding Kempkensberg

5 maart 2008, 9:44
UNStudio is de architect voor het gezamenlijke kantoor van de Informatie Beheer Groep en de Belastingdienst in Groningen. Het Amsterdamse bureau maakt samen met Lodewijk Baljon Landschapsarchitecten deel uit van het consortium DUO², dat de pps-aanbesteding voor ‘Kempkensberg’ heeft gewonnen.

Dat maakte de Rijksgebouwendienst woensdag bekend. Het consortium staat onder leiding van onder leiding van Strukton, Ballast Nedam en John Laing. DUO² verzorgt niet alleen het ontwerp, de bouw en de financiering van het nieuwe gebouw, maar ook het onderhoud en de facilitaire dienstverlening voor een periode van 20 jaar. De Rijksgebouwendienst, die aanbestedende partij is voor de nieuwe huisvesting van Informatie Beheer Groep en Belastingdienst, heeft bij deze aanbesteding extra eisen gesteld aan duurzaamheid. Zo is het nieuwe gebouw op termijn eventueel ook te hergebruiken voor woningbouw. Bovendien is het zeer energiezuinig, zuinig met water en wordt bijzonder veel gebruik gemaakt van milieuvriendelijke materialen.

De Informatie Beheer Groep en de Belastingdienst betrekken samen de nieuwe huisvesting met in totaal ongeveer 2.500 medewerkers. Het gezamenlijke rijkskantoor krijgt parkeerfaciliteiten voor 1.500 fietsen en 675 auto’s, die grotendeels in een ondergrondse parkeergarage worden ondergebracht. Daarboven komt een grote openbare stadstuin met waterpartij en een multifunctioneel paviljoen met commerciële functies.

De bouw start eind 2008, begin 2009. Oplevering van het kantoor is begin 2011 voorzien. Volgens planning begint daarna de aanleg van de parkeergarage en de openbare stadstuin, die in 2013 worden opgeleverd.

Bron: Rijksgebouwendienst

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gelders gemaal uitgebreid en deels herbestemd door Open Kaart

Gisteren, 15:25

Amsterdamse wederopbouwarchitectuur door Temp.architecture circulair gerenoveerd

Gisteren, 14:43

Publiek kan stemmen voor Rietveldprijs 2026

Gisteren, 13:44

Kunstenaar zet schaar in architectuurfoto's Iwan Baan

Gisteren, 10:23

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

Gisteren, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

Gisteren, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

30 september, 3:09

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

29 september, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

29 september, 10:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap