Nieuwbouw voor IBG en Belastingdienst

13 december 2005, 12:53
In het gebied Engelse Kamp/Kempkensberg in Groningen zijn de Informatie Beheer Groep (IB-Groep) en de Belastingdienst (BD) de grootste gebruikers van rijkshuisvesting. De bestaande kantoren voldoen niet meer aan de hedendaagse gebruikerseisen en zijn van matige kwaliteit en functionaliteit. De IB-Groep en de ministeries van VROM en Financiën zijn daarom akkoord gegaan met initiatieven voor nieuwbouw. IB-Groep en BD opteren voor gezamenlijke huisvesting in het deelgebied Kempkensberg. Rijk en gemeente gaan een samenwerkingsovereenkomst sluiten over de herontwikkeling van het gehele gebied.

De eerste fase van de herontwikkeling is gezamenlijke nieuwbouw voor de BD en de IB-Groep in het gebied Kempkensberg. Na het voltooien van de nieuwbouw zal de huidige bebouwing in het gehele gebied Engelse Kamp/Kempkensberg worden gesloopt. Door te kiezen voor geconcentreerde en gezamenlijke huisvesting kunnen beide organisaties ruimte en faciliteiten delen en worden kosten bespaard.

De Rijksgebouwendienst en gemeente Groningen gaan een samenwerkingsovereenkomst sluiten over hoe taken en verantwoordelijkheden met betrekking tot de totale gebiedsontwikkeling worden verdeeld. Onderdeel van de samenwerking tussen de Rijksgebouwendienst en gemeente Groningen is het opstellen van een stedenbouwkundig plan, waarvoor Bureau Quadrat de opdracht heeft gekregen. Naar verwachting wordt het concept stedenbouwkundig plan eind januari 2006 door de gemeente gepresenteerd en besproken met belangstellenden.

De Rijksgebouwendienst zal de herontwikkeling van het deelgebied Kempkensberg door middel van een PPS-constructie voor een periode van 20 jaar aanbesteden. Hierbij zijn de verschillende projectfasen – van bouw tot en met de exploitatie – geïntegreerd. Naast realisatie en exploitatie van de kantoren vormen ook parkeervoorzieningen, infrastructurele aspecten en inrichting en beheer van de openbare ruimte onderdeel van de aanbesteding. Een consortium, een samenwerkingsverband van verschillende marktpartijen, zal zorgen voor de financiering. De verwachting is dat door de bundeling van al deze onderdelen in één contractperiode en door de samenwerking door verschillende partijen uit de private en publieke sector synergie zal ontstaan. Hierdoor kunnen kostenbesparingen worden gerealiseerd en kan de kwaliteit worden verhoogd ten opzichte van een traditionele aanbesteding.

Bron: VROM

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vincent Bijlo en Berlage Saxophone Quartet brengen iconisch ontwerp van Berlage tot leven

1 uur geleden

Boek belicht vijftien succesvolle wooncoöperaties

3 uur geleden

Amsterdamse jongeren tonen ontwerpen voor nieuwbouw theater De Meervaart

Vandaag, 11:13

Gerestaureerd Tramhuis op Eendrachtsplein fungeert nu als kiosk voor stadswandelingen

Gisteren, 16:36

Nederland en Vlaanderen maken afspraken over stikstofuitstoot

2 uur geleden

Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

Vandaag, 10:39

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

Gisteren, 13:34

India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

Gisteren, 09:37

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

13 februari, 5:28

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

13 februari, 1:13
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan