Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Van Berkel verbouwt postkantoor Rotterdam

8 mei 2008, 11:55
Ben van Berkel (UNStudio) is aangesteld als architect voor de transformatie voor het monumentale postkantoor aan de Coolsingel in Rotterdam. Het gebouw krijgt een nieuw leven als winkelcentrum en hotel. De ontwerper van onder meer de Erasmusbrug zegt in het AD het monument niet aan te willen tasten.

Een van de blikvangers in het ontwerp is een glazen dak, dat voor meer daglicht en een open uitstraling moet zorgen. Ook komt er een nieuwe lichtkleurige entree aan de voorkant van het gebouw, waarachter meteen het winkelcentrum is gelegen. Het zullen vooral luxe winkels zijn, net als op de eerste etage, waar vooral bijzondere winkels te vinden zijn.

,,Op de vijfde verdieping wil ik een soort terras maken, zodat mensen daar naar buiten kunnen en over de stad kunnen uitkijken”, zei Van Berkel in het AD. Het oude postkantoor wordt verbonden met een nieuw te bouwen hoteltoren.

Het is nog niet duidelijk hoeveel lagen deze hoogbouw gaat krijgen, maar het zal het monument niet aantasten. Mogelijk wordt er later nog voor gekozen de hotelkamers te vervangen door kantoren, zegt de architect.

Van Berkel maakte ook bekend van plan te zijn ornamenten van het postkantoor te hergebruiken. Daarnaast krijgt het gebouw een stevige schoonmaakbeurt, via dezelfde lasermethode die is gebruikt om het stadhuis te verfraaien.

Beelden van het winnend ontwerp worden nog niet vrijgegeven. Een andere architect die deelnam aan de competitie, Erick van Egeraat, deed dat wel. Zijn plannen voorzagen in behoud van het monument, met daar bovenop een spectaculaire uitbreiding.

Het zogeheten Forum Rotterdam was bedoeld als een smeltkroes van disciplines en culturen, met onder meer een platform voor politiek en cultureel debat, een theater, een congrescentrum en woningen. Klik [hier] voor een interview met Van Egeraat over de gang van zaken rondom de ontwerpcompetitie.

Bron: AD / Erick van Egeraat Associated Architects

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Urbanisten schetst perspectief voor vitale en aantrekkelijke Rotterdamse binnenstad

Gisteren, 16:41

Studio Vinke en Loos van Vliet ontwerpen blok met woningen in haven Lelystad

Gisteren, 15:24

Cepezed geselecteerd voor ontwerp Collectiecentrum Overijssel

Gisteren, 14:15

Smiljan Radic onderscheiden met Pritzker Prize 2026

Gisteren, 12:09

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

Gisteren, 16:03

IT-systeem Omgevingswet schiet na twee jaar nog steeds tekort

Gisteren, 13:20

Eindhoven bouwt 5400 studentenwoningen

Gisteren, 11:04

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

12 maart, 1:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

12 maart, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

11 maart, 4:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan