Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers
Copyright: grafie Peter Cuypers

Woonblok met 'smile' Zeeburgereiland geopend

16 september 2016, 12:17
Op Zeeburgereiland in Amsterdam is donderdag een 134 lang volume met 364 studentenwoningen geopend. Het ontwerp van Studioninedots is vanwege zijn licht gebogen en ‘uitgeholde’ vorm Smiley genoemd.

Zeeburgereiland begint sinds enige tijd in rap tempo hoogstedelijke vorm aan te nemen. Aan bijvoorbeeld de vrije kavelwoningen, woon- en woon-werkgebouwen die er in de afgelopen tijd zijn opgeleverd, heeft Studioninedots een blok met studentenwoningen toegevoegd.

De locatie is een 134 meter lange kavel langs de IJburglaan. Met een lichte kromming volgt het beeldbepalende bouwblok de bocht in deze doorgaande route.

Buitenruimte
Het architectenbureau zag zich geplaatst voor de vraag hoe bij zo’n volume een collectieve buitenruimte te creëren en een goede relatie met de dynamiek van de verkeersroute en de individuele omvang van de studentenkamers tot stand te brengen.

Aanvankelijk was de buitenruimte bedacht op de begane grond aan de noordzijde van het gebouw. Weliswaar is dit een autoluwe, naar de wijk gekeerde zijde, maar de buitenruimte zou voor een ruim deel van de dag van zonlicht verstoken blijven.

Getrapte terrassen
Een essentiële ingreep van Studioninedots is de collectieve buitenruimte te verplaatsen naar het dak. Door vervolgens het blok richting het zuiden uit te hollen, heeft het bureau ruimte gecreëerd voor collectieve terrassen op elke verdieping.

De positie van de getrapte terrassen is zo uitgekiend dat het blok bovendien fungeert als geluidsmuur voor de achtergelegen huizen, die in de toekomst moeten worden gerealiseerd.

Kleurige deuren
De plattegronden kenmerken zich door een centrale gang met aan weerszijden de studentenkamers. Met name op de eerste drie bouwlagen betekent dit een circa 130 meter lange gang met nauwelijks tot geen daglicht.

In combinatie met de zeer basale afwerking geeft het een wat sombere sfeer, waar de fel gekleurde deuren niet veel aan verhelpen. Trappenhuizen bevinden zich centraal in het gebouw en aan de kopse zijden, waar ook de twee kleurige entrees zijn gesitueerd.

Ritmiek
De maatvoering van de penanten varieert; richting het midden worden ze steeds breder. Dit verdeelt de gevel in drie delen met elk een eigen ritmiek, terwijl ze gezamenlijk de gekromde hoofdvorm benadrukken: een gebouw met de vorm van een glimlach.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

Gisteren, 15:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

Gisteren, 14:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

Gisteren, 13:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

Gisteren, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

Gisteren, 16:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

Gisteren, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

Gisteren, 09:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan