Ruzie in Friesland over provinciehuis

8 december 2006, 10:01
De gemeente Leeuwarden en de Friese gedeputeerde Ton Baas (VVD) hebben ruzie over de afwijzing van de nieuwbouwplannen voor het provinciehuis door het grootste deel van de gemeenteraad. Baas stoort zich daaraan, want hij is bang dat dit vertraging en een schadepost van miljoenen euro’s oplevert. Verschillende raadsleden vinden dat hij de zaken omdraait.

Baas uitte woensdagavond tijdens een vragenuur bij de Provinciale Staten zijn woede over het afwijzen van het plan naar ontwerp van Sjoerd Soeters. Hij is totaal niet te spreken over het besluit om de plannen nog eens voor te leggen aan de Rijksmonumentendienst en de adviesclub Hûs en Hiem. De gedeputeerde vindt bovendien dat lokale politici hem willen opleggen hoeveel vierkante meters er wordt gebouwd. ,,Daar hebben ze geen fluit over te vertellen. Zulke fracties rest wat mij betreft pek en veren”, citeerde de Leeuwarder Courant.

De gemeenteraad is op haar beurt van mening dat Baas de vertraging in de besluitvorming probeert af te schuiven. ,,De provincie had toen zelf al vierenhalf jaar over het provinciehuis vergaderd. Ze zijn in die tijd maar een handvol keren bij elkaar geweest. En ons was tot dan toe nog niets gevraagd. Nu moeten we ineens haast maken. Dat is de boel omdraaien. Wat een domoor”, zei PvdA-raadslid Piet van der Wal in het Friesch Dagblad.

Gevolgen
De gemeenteraad ging maandag niet akkoord met de plannen, omdat ze eerst wilde bezien welke gevolgen de komst van het veertig meter hoge pand voor de omgeving met historische gebouwen heeft. Daarnaast kon vrijwel geen politicus zich vinden in het voorstel om windturbines op het dak te plaatsen.

De aanvang van de bouwwerkzaamheden staat al voor volgend jaar gepland. Het gebouw moet voor 31 december 2009 zijn opgeleverd. Tot die tijd worden de ambtenaren ondergebracht in een tijdelijke huisvesting, die bestaat uit containers.

Bron: Friesch Dagblad / Leeuwarder Courant

Trefwoorden

provinciehuis

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Havermans architecten aan de slag met ontwikkeling De Faam in Breda

Gisteren, 14:02

Vijf nominaties Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026

Gisteren, 13:00

Includi aan de slag met herinrichting centrale bibliotheek Amerikaanse stad

Gisteren, 12:16

Nog één dag om projecten in te zenden voor Archello Awards 2026

Gisteren, 10:30

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

Gisteren, 16:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

Gisteren, 15:09

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

29 september, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

29 september, 10:00

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

28 september, 3:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

28 september, 1:57
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap